Фахівці Держгеокадастру Полтавської області здійснили 763 перевірки дотримання вимог земельного законодавства

За 2017 рік Управлінням із контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснено 763 заходи державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності. Виявлено 467 порушень вимог земельного законодавства.

З метою усунення виявлених порушень видано 387 приписів, складено 204 протоколи про адміністративне правопорушення й винесено 200 постанов про накладення адміністративного стягнення на суму 45 135,00 гривень. Із них сплачено у добровільному порядку 179 штрафів на суму 39 865,00 гривень. Винесено шість постанов про закриття адміністративної справи у зв’язку з тим, що в порушенні є ознаки злочину, відповідальність за який передбачено ККУ.

За результатами вище вказаних перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням і зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу в сумі більше 3 мільйонів гривень (97 нарахувань). Шкоду у розмірі понад 2,6 мільйона гривень (85 нарахувань) сплачено у добровільному порядку.

Після вжиття Управлінням заходів державного контролю усунуто 115 порушень вимог земельного законодавства. Матеріали по 100 перевірках за виявленими порушеннями направлено до правоохоронних органів для вжиття заходів реагування.

Прес-служба Головного управління

Держгеокадастру у Полтавській області