111

Харчування дітей у закладах загальної середньої освіти району організовано на належному рівні

Версія для друкуВерсія для друку

Харчування дітей у закладах  загальної середньої  освіти   району організовано на належному рівні

 

На нараді з керівниками підприємств, установ, організацій району, начальниками управлінь і відділів райдержадміністрації, яку голова райдержадміністрації Олег Ковган  провів 02 квітня 2018 року за участі голови райради Надії Кривчун, розглянули питання про організацію харчування у   закладах  загальної середньої  освіти   району, про результати роботи сектору з питань державної реєстрації райдержадміністрації за 2017 рік та І квартал 2018 року.

У доповіді  з першого питання головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації Алла Корсун зазначила, що на даний час із 910 здобувачів освіти шкіл району різними видами харчування охоплено 880  дітей, що становить 97 % від загальної кількості. Гарячим харчуванням охоплено 828  учнів, що становить 90%. Діти харчуються в 10 шкільних їдальнях. В Чорнухинській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Г.С.Сковороди працює буфет, де є бутерброди, булочки, соки.

194  дітей харчується безкоштовно за кошти районного бюджету та за кошти додаткової  дотації з державного бюджету (від 6 до10 років – 15 грн. , та від 10 років і старші – 17 грн.  в день на одну дитину) та за рахунок  використання заготовлених овочів і фруктів. В дану кількість входять 116  дітей з 1-4 класів, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,  26 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 31 дитина, батьки яких є учасниками АТО, 7 – внутрішньо переміщених із зони АТО, 10 дітей учасників бойових дій на території інших держав та 4 дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти.

З 01 березня 2018 року 128 дітей не пільгових категорій харчуються безкоштовно за рахунок бюджетів сільських рад. В організації харчування надали допомогу  всі сільські ради, крім Чорнухинської селищної та Харсіцької сільської рад.

 497 здобувачів освіти отримують обіди за батьківську плату, яка складає в день від 8.00 грн. до 15.00 грн. Середня вартість обідів становить 13 грн. Для 7 дітей організовано дієтхарчування (100%).

Діти груп продовженого дня Чорнухинської, Кізлівської, Гілецької, Куріньківської ЗОШ,  Вороньківського,  Мокиївського, Мелехівського НВК харчуються за батьківську плату.

На початок 2018  року рівень охоплення дітей гарячим харчуванням підвищився на 8%,  порівняно з  2017 роком.

100% охоплення гарячим харчуванням організовано у Вороньківському, Мелехівському, Мокиївському, Хейлівщинському, Білоусівському  НВК, Гілецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, Куріньківській, Харсіцькій ЗОШ І-ІІ ступенів.  

На жаль, але факт, щороку зменшується спонсорська допомога продуктами харчування сільськогосподарськими підприємствами та організаціями.  Слід відзначити керівників сільськогосподарських підприємств та організацій, які надають допомогу у харчуванні школярів закладів загальної середньої освіти району. Це благодійна допомога СТОВ «Перемога» (Гілецька ЗОШ І-ІІІ ступенів, щомісяця молочна продукція на суму 3 тис.грн.), ТОВ  «Баришівська зернова компанія» (Вороньківський НВК, Харсіцька ЗОШ), ФГ «Надія» керівник Букша І.М.(Харсіцька ЗОШ І-ІІ ступенів), СТОВ «Вишневе Агро»  ( Мокиївський НВК).  

Контроль за  організацією  харчування, вітамінізацію  страв,  закладкою продуктів, виходом страв, смаковими якостями  їжі, правильністю зберігання,  дотримання термінів  реалізації  продуктів у Чорнухинській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Вороньківському НВК покладається  на медичних сестер. В решті  закладах загальної середньої освіти наказом призначений відповідальний за організацію харчування.

Продукти харчування та продовольча сировина протягом 2017-2018 навчального року в закладах загальної середньої освіти постачаються ПП Попович І.В., магазин «Калинка»,  Чорнухинським хлібзаводом, Лубенським молокозаводом ТОВ «Гармонія», магазином «Оптовичок», з якими укладені договора.

Відділом освіти, молоді та спорту проводиться робота по зміцненню  матеріально-технічної бази шкільних їдалень, а саме:

-  за рахунок бюджетних коштів в сумі 241300 грн. було закуплено шкільні меблі у Вороньківський НВК (столи, стільці), Гілецьку ЗОШ І-ІІІ ст. (стільці), Харсіцьку ЗОШ І-ІІ ст. (столовий посуд).

-  за рахунок спонсорських коштів в сумі 9000 грн. було закуплено в Гілецьку ЗОШ І-ІІІ ст. (технологічне обладнання), Кізлівську ЗОШ І-ІІІ ст. (столовий посуд).

-  за рахунок коштів сільської ради в сумі 4200 грн. було придбано в Білоусівський НВК (газову плиту).

- за рахунок коштів спецфонду в сумі 12524 грн. було придбано у Вороньківський НВК (електроплиту, холодильник).

         У 2018 році за рахунок коштів соціально-економічного розвитку придбано обладнання для шкільних їдалень , а саме:

          - плити електричні 5 штук на суму 64000 грн.( 2 для Чорнухинської ЗОШ, та по 1-  Вороньківський , Мокиївський НВК,  Куріньківська ЗОШ);

          - холодильник  на суму 6050 грн.( для Мелехівського НВК);

          - морозильна камера на суму 6200 грн.(у Чорнухинську ЗОШ).

А також , планується придбати:

           - ванна мийна двохсекційна на суму 6120 грн.;

           - 3 м’ясорубки на суму 18300 грн.;

           - 7 комплектів (столи, лавочки) на суму 15064 грн.;

            - 8 столів в їдальню на суму 9200 грн..

З районного бюджету на харчування здобувачів освіти у 2017 році використано  588 тис. 981 грн. бюджетних та 575,4 тис. грн. позабюджетних коштів. На 2018 рік на харчування дітей пільгових категорій заплановано 561 тис. 568 грн.                 

Завідувач сектору з питань державної реєстрації райдержадміністрації Тетяна Танчик поінформувала, що за 2017 рік та за І квартал 2018 року за роз’ясненням у сфері державної реєстрації до сектору звернулося 127 осіб, відповідь було надано в повному обсязі, на даний час скарг та пропозицій не надходило. Порушень строків державної реєстрації не було.

За 2017 рік  завідувачем сектору здійснено 6197 реєстраційних дій, з них:

- 3173 – державна реєстрація речового права, похідного від права власності (право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) та право оренди (суборенди) земельної ділянки);

- 927 –  державна реєстрація права власності;

- 2028 внесено змін до державного реєстру речових прав;

- 42 –  відмова в державній реєстрації прав (подані документи не відповідали вимогам встановленим Законом);

- 9 скасування державної реєстрації на підставі рішення суду;

-18 надання інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав.

За І квартал 2018 року завідувачем сектору здійснено 989 реєстраційних дій, з них:

- 417 –  державна реєстрація речового права, похідного від права власності (право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) та право оренди (суборенди) земельної ділянки);

- 243 –  державна реєстрація права власності;

- 287 внесено змін до державного реєстру речових прав;

- 42 заяви про забору вчинення реєстраційних дій.

Сектор з питань державної реєстрації тісно співпрацює з Центром надання адміністративних послуг райдержадміністрації, оскільки відповідно до Закону України «Про надання адміністративних послуг» адміністратор ЦНАПу здійснює прийом та видачу документів з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців. Так, протягом 2017 року адміністратором ЦНАПу було зареєстровано 6197 заяв, за І квартал 2018 року зареєстровано – 989 заяви.

За 2017 рік державним реєстратором сектору було прийнято 162 заяв, з яких:

- зареєстровано 39 фізичних осіб-підприємців та 1 юридичні особи;

- припинено 32 фізичних осіб та 14 юридичні особи;

- надано 23 витягів з Єдиного державного реєстру;

- проведено державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб – 37;

- проведено державну реєстрацію змін до відомостей про фізичних осіб-підприємців – 16.

За І квартал 2018 року державним реєстратором сектору було прийнято 40 заяв, з яких:

- зареєстровано 10 фізичних осіб-підприємців та 4 юридичні особи;

- припинено 5 фізичних осіб та 1 юридична особа;

- надано 3 витяги з Єдиного державного реєстру;

- проведено державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб –13;

- проведено державну реєстрацію змін до відомостей про фізичних осіб-підприємців – 4.

Відповідно до ст. 64 Бюджетного кодексу України адміністративний збір  за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та адміністративний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань зараховується до районного бюджету. Так, за 2017 рік до районного бюджету зараховано грошові кошти в сумі 568 100 грн. (12 630 грн. за державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; 555 470 грн. за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно). До державного бюджету було зараховано 612 грн. За І квартал 2018 рік зараховано 87 540 грн. (1590 грн. за державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; 85 950 грн. за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно).

Голова райдержадміністрації Олег Ковган охарактеризував стан справ із проходженням весняної повені та пропуску льодоходу  на території Чорнухинського району, відзначивши, що ситуація  знаходиться під постійним контролем органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Наверх ↑