Катерина Клавдієва підсумувала попередній рік роботи Полтавського обласного центру зайнятості

Протягом 2017 року послугами служби зайнятості скористалося 69,1 тис. безробітних осіб, що на 6,2 тис. або 8,2 % менше ніж в 2016 році. Про це поінформувала директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва під час прес-конференції «Про ситуацію на ринку праці та діяльність Полтавської обласної служби зайнятості».

«Із зазначеної чисельності набули статус безробітного у січні - грудні 2017 року 45,3 тис. осіб, з яких 22,6 тис. або 49,8% - жінки та 17,0 тис. осіб або 37,5% - молодь у віці до 35 років», - зазначила вона

Вона також повідомила,що у грудні 2017 року середньомісячний розмір допомоги по безробіттю становив 2496,4 грн (у грудні 2016 року – 2007,8 грн). За направленням обласної служби зайнятості отримали роботу 44,8 тис. осіб, з яких 22,8 тис. або 51,0% працевлаштовано оперативно до набуття статусу безробітного. З загальної чисельності працевлаштованих 58 безробітних отримало виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

З метою стимулювання  роботодавців до створення нових робочих місць, шляхом виплати компенсацій витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 773  безробітних.

У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяло участь 17,1 тис. безробітних.

«Для забезпечення відповідності вимогам роботодавців професійно-кваліфікаційного рівня громадян, які шукають роботу, служба зайнятості організовує професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. В 2017 році за направленням обласної служби зайнятості навчалося 7,7 тис. безробітних», -  зазначила Катерина Клавдієва.

Станом на 01 січня 2018 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 24,0 тис. безробітних:

-11,6 тис. -  жінок;

-8,0 тис. - молодь у віці до 35 років;

-13,7 тис. - осіб, які проживають у сільській місцевості;

-8,3 тис. - осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Отримують допомогу по безробіттю 20,2 тис. громадян.

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (26,3% або 6,3 тис. осіб). Для даної категорії безробітних в службі зайнятості налічується 408 вакансій.

Для 3,7 тис. осіб (15,3%) найпростіших професій запропоновано 218 вакансій.

На обліку в службі зайнятості перебувало:

-3,3 тис. (13,7%) працівників сфери торгівлі та послуг, для яких запропоновано 207 вакансій;

-2,7 тис. осіб (11,3%), які займали посади законодавців, вищих державних службовців, керівників, менеджерів (управителів), для яких запропоновано 159 вакансій;

-2,1 тис. осіб (8,7%), які працювали кваліфікованими робітниками з інструментом, для яких запропоновано 582 вакансії.

Загалом станом на 1 січня 2018 року для 24,0 тис. безробітних залишилися актуальними 2,2 тис. вакансій.

Протягом 2017 року Полтавською обласною службою зайнятості запроваджено сучасні сервіси: електронна черга, послуга відео-резюме та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями, по всій країні розпочала роботу «гаряча лінія» Державної служби зайнятості.

«Щодо основних пріоритетів та завдань обласної служби зайнятості у 2018 році визначено перетворення центрів зайнятості в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг та впровадження Інтернет – платформи Державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри, введення в дію нового сайту державної служби зайнятості тощо», - анонсувала Катерина Клавдієва.