Міністр освіти України Лілія Гриневич побувала на Полтавщині

Версія для друкуВерсія для друку

Міністр освіти України Лілія Гриневич побувала на Полтавщині

 

На Полтавщині з робочим візитом перебувала Міністр освіти України Лілія Гриневич. Головна освітянка країни відвідала Розсошенську гімназію, що в Щербанівській ОТГ, та Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського. В обох закладах вона оглянула навчальні кабінети, матеріально-технічну базу, лабораторії й сучасне обладнання. 

В області прикладом впровадження реформи «Нова українська школа» є Розсошенська гімназія. У закладі – 761 учень. За концепцією «Нової української школи» в гімназії оснастили 5 перших класів.

«Ми, як і кожна громада, маємо проблеми. Намагаємося брати на себе фінансові навантаження. Ми забезпечили обладнанням перші класи. Облаштували ігрові та навчально-пізнавальні зони, парти-трансформери, куточки живої природи, придбали килимки для ранкових зустрічей, необхідні підручники, дидактичні матеріали. Сільська рада виділяє третій рік кошти за спеціальною програмою. Також дофінансовує зарплату вчителям», – сказав голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.

На базі Решетилівського професійного аграрного ліцею Лілія Гриневич поспілкувалася з головами ОТГ, викладачами та майстрами професійно-технічних училищ.

Очільниця Міністерства освіти і науки оглянула виробничу базу професійного ліцею в Решетилівці. Ліцей готує кухарів-кондитерів, пекарів, лаборантів ХБА, електрозварників, слюсарів, трактористів-машиністів. Лілія Гриневич зауважила, що нині однією з проблем професійної освіти є застаріле обладнання. Зношеність його становить 60%. Вона повідомила, що Кабінет Міністрів запроваджує новий проект з Європейським Союзом. Така співпраця спрямована на ще більшу модернізацію системи сучасної освіти та якісну підготовку спеціалістів.

«ЄС надає Україні 58 млн євро на розвиток професійної освіти. Ми вже підписали угоду. Зазначені кошти будуть використані на модернізацію інфраструктури, закупівлю обладнання, створення центрів досконалості, а також зміну змісту навчання майстрів та вчителів, розробку нових освітніх стандартів. До цього проекту потрібно ставитися відповідально. Він розрахований на 4 роки. І важливо, щоб він не зупинився», – наголосила Лілія Гриневич.

Також говорили про створення навчально-виробничих центрів. Це дасть змогу залучити роботодавців та їхню базу до підготовки робітничих кадрів. На Полтавщині 5 таких виробничо-освітніх кластерів.

Наверх ↑