На Чорнухинщині вшанували пам'ять жертв голодоморів

На Чорнухинщині вшанували пам'ять жертв голодоморів

23 листопада в селищі Чорнухи  відбувся районний скорботний захід до Дня пам’яті жертв голодоморів та 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду українського народу.

Участь у скорботній ході та мітингу-реквіємі взяли керівники району, працівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники установ, організацій райцентру, громадськість, старшокласники та вчителі Чорнухинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

До підніжжя Кургану поклали квіти, пшеничні колоски, кетяги калини та  запалили лампадки в  пам’ять про  невинних жертв Голодомору.

До присутніх звернулися голова райдержадміністрації Олег Ковган, заступник голови райради Микола Турчин,  наголосивши, що голод був спеціально спланованою і ретельно замаскованою каральною операцією проти українського народу, в результаті якої загинули мільйони людей. Ми завжди повинні пам’ятати про цю величезну трагедію і не допустити подібних явищ в майбутньому.

Учні місцевої школи  зачитали болючі спогади очевидців, коли буксирні бригади забирали у людей останню картоплину, останню квасолину, прирікаючи на голодну смерть дорослих і дітей. Вимирали цілими сім’ями, цілими селами...

Хвилиною мовчання  учасники мітингу-реквієму вшанували пам’ять жертв голодоморів.

Поминальну панахиду за невинно убієнними голодом відслужив протоієрей Свято-Покровської церкви селища Чорнухи Іоан Бондар.