На нараді говорили про виплату щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни, впровадження Концепції Нової Української школи в закладах загальної середньої освіти району

На нараді говорили про виплату щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни, впровадження Концепції Нової Української школи в  закладах загальної середньої освіти району

Виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Микола Граменко провів 13 травня нараду з керівниками підприємств, установ, організацій району, начальниками управлінь і відділів райдержадміністрації.

Про виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2019 року № 237  «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» доповів начальник  управління  соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Молдован. Він ознайомив із розмірами допомоги всім категоріям, які мають на неї право, та зазначив, що допомога виплачується без особистого звернення громадян, а фінансування виплати здійснювалося за рахунок коштів державного бюджету. Право  на виплату щорічної грошової допомоги в 2019 році мали   367 осіб ( в 2018 році – 429 осіб)  на загальну суму  417770 гривень. В районі розпочато виплату допомоги з  3 квітня   2019 року та завершено її виплату до 1 травня.

В. о. начальника відділу освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації Оксана Ведь поінформувала про закінчення 2018-2019 навчального року, проведення   державної підсумкової атестації  та  зовнішнього незалежного оцінювання у закладах загальної середньої освіти району та  хід виконання Плану заходів щодо впровадження Концепції Нової Української школи в  закладах загальної середньої освіти району. Вона докладно зупинилася на проведенні державної підсумкової атестації у 4, 9, 11 класах, зазначивши, що державна підсумкова атестація у 11 класах проводиться у формі ЗНО з 21 травня по 13 червня 2019 року з 3х предметів: українська мова (обов’язково), математика або історія України та один предмет за вибором. Всі випускники будуть підвозитись до пунктів тестування в м.Пирятин, м.Лубни, м.Полтава організовано із супроводом вчителів закладів загальної середньої освіти району.

У минулому році розпочалася практична реалізація Концепції Нової української школи, відповідно якої із 1 вересня 2018 року усі першокласники розпочали навчання за новим стандартом. В умовах реалізації Концепції Нової української школи та Стратегії реформування початкової освіти 20 учителів (початкових класів, англійської мови, заступники директорів), які навчають дітей 1-х класів 2018/2019 н.р., взяли участь у тренінгах та очних сесіях на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського, пройшли онлайн-курси на освітній платформі Edera та отримали сертифікати.

1 вересня 2018 року всі 95 першокласників розпочали навчання у Новій українській школі. Для створення нового освітнього середовища та впровадження компетентісного навчання, забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», перші класи закладів загальної середньої освіти району в 2018 -2019 році забезпечені сучасними меблями, комп’ютерним обладнанням та дидактичними матеріалами на суму 256 тис. 600 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 87 затверджений Державний стандарт початкової освіти, який передбачає відхід від суто знаннєвої школи до школи компетентностей. Вона полягає в тому, що учні отримують не лише знання, а й уміння їх використовувати. Також новий Держстандарт передбачає розвиток в школі не лише когнітивного інтелекту, а й емоційного (вміння керувати емоціями, розуміти свої та емоції  інших, вміння співпрацювати в команді тощо).

В процесі реалізації нового Державного стандарту учителі самостійно створюють навчальні програми і навчальні матеріали, що реалізують програму і забезпечують формування в учнів умінь, визначених Держстандартом для першого циклу навчання в початковій школі.

Про стан  виконання  розпорядчих  актів та доручень  Президента України, Кабінету  Міністрів  України, центральних  органів  виконавчої  влади,  голів   обласної  та районної державних  адміністрацій за    квітень 2019 року доповіла начальник загального відділу райдержадміністрації Аліна Діденко.