На нараді підбиті підсумки Дня благоустрою та проходження опалювального періоду 2018/19 року

10 травня під керівництвом в.о. голови районної державної адміністрації Миколи Граменка відбулася нарада з питань підбиття підсумків Дня благоустрою населених пунктів району та проходження опалювального періоду 2018/19 року.Участь у нараді взяли представники структурних підрозділів райдержадміністрації та заступник голови Чорнухинської селищної ради Микола Турчин.

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації в рамках проходження щорічної  всеукраїнської акції «За чисте довкілля» 20 квітня на території району проведено День благоустрою. За участі працівників установ, підприємств та організацій, а також учнівської молоді виконані роботи з ліквідації  стихійних сміттєзвалищ,  упорядкування  вулиць  та  доріг населених  пунктів, озеленення парків, скверів, знесення  сухостійних  та  аварійних  дерев, впорядкування прибережних захисних  смуг  річок і  водойм, приведено в належний санітарний стан прилеглі території об’єктів соціальної інфраструктури, закладів торгівлі, історичних пам’яток, братських могил та пам’ятників, кладовищ, благоустрій існуючих зон  відпочинку, спортивних площадок  та  інше.

Слід відмітити належно виконані заходи з прибирання працівниками закладів освіти та культури,  районної лікарні, приватними підприємцями. Окрема подяка підростаючому поколінню – школярам.

Проте, при проведенні моніторингу стану благоустрою та санітарної очистки районувиявлено, що не всі установи дотримуються рекомендацій райдержадміністрації,санітарний стан підпорядкованих та узгоджених територій в деяких місцях характеризується як незадовільний.Організація робіт щодо забезпечення належного санітарного стану та благоустрою залежить, в першу чергу, від керівника підприємства чи установи.

Також не в повній мірі проводиться робота з населенням щодо недопущенності викидання сміття на узбіччя доріг, канав та кюветів, на береги річок, а також щодо укладання угод про вивіз сміття.Проблема збирання, транспортування та утилізації відходів для нашого району залишається нагальною. Внаслідок цієї проблеми щорічно утворюється значна кількість стихійних сміттєзвалищ. З метою запобігання або зменшення обсягів утворення безхазяйних відходів в населених пунктах та за їх межами необхідно вирішити проблему відсутності угод про вивезення сміття знаселенням, підприємствами і установами, забезпечити домогосподарства контейнерами для сміття і облаштувати на всій території району контейнерні майданчики для роздільного збираннятвердих побутових відходів.

На засіданні також підбито підсумки проходження опалювального періоду 2018/19 року.  Обговорено проблемні питання, що виникали минулого осінньо-зимового періоду, та планові заходи з енергозбереження та енергоефективності, що будуть впроваджені в бюджетних установах протягом періоду підготовки до наступного опалювального сезону.