Необхідно зробити все для успішного впровадження медичної реформи в районі

Необхідно зробити все  для успішного впровадження медичної реформи в районі

Минулої п’ятниці голова райдержадміністрації Олег Ковган провів виїзну нараду з питань реформування медицини району та реалізації Урядової програми «Доступні ліки», яка відбулася на базі Вороньківської сільської ради за участі голови райради Надії Кривчун, заступника голови райдержадміністрації Владислава Бибика, заступника голови райради Миколи Турчина, головного лікаря  КЗ «Чорнухинський центр  первинної  медико-санітарної  допомоги» Віктора Огаря, сільських, селищного голів, сімейних лікарів, фельдшерів.

Спочатку учасники наради відвідали Вороньківську амбулаторію сімейної медицини. Олег Ковган, виступаючи перед присутніми, наголосив на важливості впровадження реформи медичної галузі, на одному з його першочергових етапів  –  стовідсотковому покриттю регіону швидкісним Інтернетом та  розповів про досвід реформування Гадяцького району. Потім сімейний лікар Наталія Сягайло провела екскурсію по амбулаторії, показала нове обладнання, придбане за кошти районного та сільського бюджетів. Паливно-мастильні матеріали, запасні частини  для  автомобіля сімейного лікаря фінансуються з трьох джерел: місцевого бюджету, бюджету КЗ «Чорнухинський центр  первинної  медико-санітарної  допомоги» та  спонсора –   ТОВ «Баришівська зернова компанія».

Після цього учасники наради перейшли в зал засідань сільської ради, де і продовжили роботу. Своє бачення впровадження реформування висловили представник провайдера Олександр Харадзе, який в Гадяцькому районі виконав усю необхідну роботу по підключенню швидкісного Інтернету до медичних закладів, головний лікар  КЗ «Чорнухинський центр  первинної  медико-санітарної  допомоги» Віктор Огар, заступник голови райдержадміністрації Владислав Бибик, голова райради Надія Кривчун, сільські голови, сімейні лікарі та фельдшери.

Обговорили і питання реалізації у Чорнухинському районі Урядової програми «Доступні ліки».  Було зазначено, що успішній її реалізації сприятиме проведення систематичних виїзних прийомів хворих сімейними  лікарями  у віддалених населених пунктах.

Голова райдержадміністрації дав доручення першочергово і  в найкоротші терміни здійснити підключення швидкісного інтернету до всіх амбулаторій та ФАПів району, де він на сьогодні відсутній, а також протягом тижня визначитись із потребою в забезпеченні комп’ютерною технікою та медичним обладнанням. Було досягнуто попередньої домовленості із керівництвом райради, сільськими, селищним головами  про надання фінансування на їх придбання.

Олег Ковган наголосив, що необхідно зробити все  для успішного впровадження медичної реформи та досягнення її основного завдання – покращення якості медичного обслуговування громадян району.