Підбили підсумки роботи за минулий рік районного центру СССДМ та із зверненнями громадян виконкому Богодарівської сільської ради

Версія для друкуВерсія для друку

Підбили підсумки роботи за минулий рік районного центру СССДМ та із зверненнями громадян виконкому Богодарівської сільської  ради

 

Сьогодні відбулася нарада у голови райдержадміністрації з керівниками підприємств, установ, організацій району, начальниками управлінь і відділів райдержадміністрації, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Микола Граменко за участі голови райради Надії Кривчун.

Про  соціальну роботу районного центру соціальних служб для  сім’ї, дітей  та  молоді  за  підсумками 2019  року поінформувала соціальний педагог районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Лисенко. Вона зазначила, що на обліку центру  перебувало 32 сім'ї (70 дітей), які опинилися в складних життєвих обставинах. Складено 238 Актів оцінки потреб дитини та її сім'ї, в ході яких вивчено проблеми щодо задоволення потреб дітей та батьків. Соціальним супроводом охоплено 19 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в них – 39 неповнолітніх дітей. Всього надано 3 829 соціальних послуг різних за видами. Обстеження сімей проводилися за повідомленням суб’єктів соціальної роботи з сім'ями та виявлення працівниками та  фахівцями центру. Під час злагодженої роботи працівників центру з відповідними суб’єктами соціальної роботи вирішувалися різні проблеми сімей.

         З метою соціального захисту осіб та дітей з інвалідністю центром охоплено 8  таких сімей з дітьми , яким надано 79 різних за видами соціальних послуг. 

         Спеціалістами  районного центру СССДМ надано 6 особам, які засуджені до покарань без позбавлення волі, 126 індивідуальних консультацій різних за видами, в тому числі психологом центру проведено 7 групових  профілактичних  заходів.

        Проводилася робота з сім'ями та особами тимчасово вимушених переселенців.  За звітний період до центру звернулося 4 особи  пенсійного віку та 5 сімей,  в них  – 24 неповнолітніх дітей.  Надавалися соціальні послуги щодо оформлення документів для виплати адресної допомоги, інших державних соціальних виплат, переоформлення пенсії, влаштування дітей до навчальних закладів, надання гуманітарної допомоги, придбання житла, та інші. Всього надано 112 соціальних послуг. 

       Протягом року соціальним супроводженням центру СССДМ охоплено 4 прийомні сім'ї (7 прийомних дітей) та 2 дитячі будинки сімейного типу (11 дітей-вихованців), яким надано 355  соціальних послуг різних за видами.  Індивідуальні консультації надавалися з питань адаптації дітей в сім'ї, навчання, розвитку та виховання дітей, організації дозвілля, оздоровлення дітей, налагодження позитивних стосунків у сім'ї, медичних послуг, спілкування з однолітками, профорієнтації та інші. В усіх прийомних сім'ях та ДБСТ забезпечуються належні умови для утримання, навчання, виховання та розвитку дітей.

        Припинили функціонування 1 прийомна сім'я (в зв’язку з досягненням повноліття прийомної дитини та виходу її із сім'ї) та 1 дитячий будинок сімейного типу (в зв’язку  з переїздом на інше місце проживання).

        Проводиться інформаційно-просвітницька робота щодо роз’яснення змісту послуги патронатного виховання,  направлену на виявлення та пошук кандидатів у патронатні вихователі.

 З метою соціального захисту учасників антитерористичної операції районний центр СССДМ  проводив оцінку потреб сімей учасників АТО, вивчали їх проблеми та надавали різні  види соціальної допомоги, яких вони потребують. Таким чином, соціальною роботою охоплено 28 сімей учасників АТО, яким надано 224 соціальних послуг різних за видами.

       Всі діти із сімей  переселенців, учасників АТО та сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, взяли участь у всіх районних заходах  для дітей та отримали подарунки, та  охоплені різними видами оздоровлення. 

 В 2019 році виділено 127 000 грн. із місцевого бюджету. Всі кошти використано на придбання путівок 10 учасникам АТО та 8 членам їх сімей для оздоровлення в санаторних закладах області. З обласного бюджету  виділялося 65 000 грн. на оздоровлення членів сімей загиблих учасників АТО та учасників АТО з інвалідністю. Оздоровилися 1 член сім'ї загиблого учасника АТО та 2 особи з інвалідністю. Використано 35 820 грн. Решту коштів повернуто до обласного бюджету. 

Проведено 3 засідання Центру допомоги учасникам АТО з метою розгляду проблемних питань та надання інформаційних соціальних послуг  військовослужбовцям.

       Спеціалістами центру проводиться робота по здійсненню контролю за цільовим використанням коштів при народженні дитини, державних соціальних виплат одиноким матерям та дітям до 6 років із багатодітних сімей. В 2019 році проведено таких обстежень 111 сімей. Їм  надавалися різні за видами соціальні консультації та наголошувалося про раціональне використання державних коштів на потреби дітей.

       З метою профілактики негативних явищ, запобігання правопорушенням і злочинності серед дітей та молоді, правового захисту дітей, формування здорового способу життя, недопущення насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми, профілактики туберкульозу, ВІЛ-інфекції та СНІДу в  закладах загальної середньої освіти району та в  Чорнухинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості проводяться групові заходи (лекції, тренінги, бесіди). В минулому році проведено 62 заходи, якими охоплено 1237 особи. 

         Богодарівський сільський голова Володимир Пономаренко прозвітував про  роботу  із  зверненнями  громадян,  які  надійшли  до  виконкому   Богодарівської сільської  ради  протягом   2019  року,    відповідно  до  Указу  Президента  України  від  07.02.2008  №109/2008  «Про  першочергові  заходи  щодо  забезпечення  реалізації  та  гарантування  конституційного  права  громадян  на  звернення  до  органів  виконавчої  влади  та  органів місцевого  самоврядування». Зокрема він поінформував, що протягом минулого року  надійшло 104 звернення, що на 24 звернення більше, ніж у 2018 році, в т.ч.: 61 – з питань соціального захисту.  На особистому прийомі у сільського голови побувало 35 громадян, у секретаря – 23 громадяни. Під час особистого прийому заявників найбільше турбували питання оформлення субсидії на тверде паливо та на оплату житлово-комунальних послуг. Розглядалися питання надання допомоги громадянам на лікування. Сільським головою проведено 7 виїзних прийомів у с.Осняг. 

          

         Зі станом  виконання  розпорядчих  актів та доручень  Президента України, Кабінету  Міністрів  України, центральних  органів  виконавчої  влади,  голів   обласної  та районної державних  адміністрацій за  січень 2020 року учасників наради ознайомила головний спеціаліст загального відділу апарату райдержадміністрації Людмила Безверха.

          З розглянутих питань головою райдержадміністрації дані відповідні доручення.

Наверх ↑