Почесний громадянин селища Чорнухи Іван Стогній передав частину власної бібліотеки нащадкам Григорія Сковороди

9 лютого 2018 року працівники Чорнухинського літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди побували у місті Переяслав-Хмельницькому, де зустрілися із професором і академіком,  почесним громадянином селища Чорнухи Іваном  Стогнієм – переяславським  науковцем, який  багато років займався  дослідництвом сковородинівської теми та увічненням  пам’яті Григорія Сковороди в музейних експозиціях.

Будучи секретарем Республіканського ювілейного комітету по підготовці і відзначенню 250-річчя з дня народження Г.С.Сковороди у 1972 році, брав активну участь у створенні меморіальної садиби Григорія Сковороди та музею в Чорнухах, а нині очолює кафедру філософії і політології у Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди. Завдяки йому встановлені тісні зв’язки Переяслав-Хмельницького педагогічного університету з Сковородинівським краєм.

В ході зустрічі  Іван Стогній передав землякам видатного філософа Григорія Сковороди частину власної бібліотеки. В свою чергу директор літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди Микола Соляник вручив йому подяку.

Нагадаємо, що звання  почесний громадянин селища Чорнухи Івану Стогнію присвоєно  рішенням двадцять четвертої сесії селищної ради  п’ятого скликання від 08.04.2009 року за багаторічну творчу співпрацю з популяризації постаті філософа-земляка Г.С.Сковороди.