Податкова знижка на навчання

Чорнухинське бюро правової допомоги інформує

Податкова знижка на навчання

Студенти-контрактники (або їх батьки) мають право на отримання податкової знижки до 18% від вартості навчання. А віднедавна можна отримати податкову знижку ще за навчання в закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти.

Згідно з п. 14.1.170 ст. 14 Податкового Кодексу України, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, -  документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим Кодексом. Підпунктом 166.3.3 пункту 166.3 статті 166  того ж Кодексу визначено, що сума коштів,  сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підпадає під податкову знижку.

Щоб повернути гроші, тобто отримати податкову знижку на навчання, потрібно зробити 4 кроки:

1. Оплатити навчання та зберегти квитанцію для податкової про оплату.
2. Отримати від роботодавця довідку про доходи.
3. До 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік.
4. Подати документи на отримання знижки в Державну фіскальну службу за місцем реєстрації та отримати податкову знижку.

Хто має право на податкову знижку?

Громадяни України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена його сім’ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти (зокрема усиновлені). Однак є одне «але»! Громадянин не зможе отримати податкову знижку на навчання, якщо не працює офіційно, оскільки податкова знижка – це повернення частини сплаченого роботодавцем прибуткового податку з офіційної зарплати.

Які документи необхідні для отримання податкової знижки?

• Копія паспорта.
• Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта).
• Довідка про доходи за формою №3.
• Копія договору з закладом освіти.
• Копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання.
• Оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).
• Податкова декларація про майновий стан і доходи.
• Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

Нагадуємо, що для отримання юридичної консультації можна звернутися до Чорнухинського бюро правової допомоги за адресою: смт Чорнухи, вул. Центральна, 30, тел. (05340) 5-17-43.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.