При створенні об’єднаних територіальних громад дбати про інтереси людей

При створенні об’єднаних територіальних громад дбати про інтереси людей

Голова райдержадміністрації Олег Ковган провів 15 червня у залі засідань райдержадміністрації робочу нараду з питання об’єднання територіальних громад Чорнухинського району, яка відбулася за участю голови райради Надії Кривчун, першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Граменка, заступника голови райради Миколи Турчина, депутата обласної ради Василя Стасовського, селищного, сільських голів, окремих служб райдержадміністрації, райради, представників ЗМІ району.

У своєму виступі очільник виконавчої влади району вкотре озвучив свою незмінну позицію щодо об’єднання громад, яка полягає у створенні на території району однієї самодостатньої об’єднаної територіальної громади, до якої б входили всі 12 сільських та селищна ради,  –  Чорнухинської, та доніс до присутніх ідентичну позицію керівництва області. На сьогоднішній день відділом економіки райдержадміністрації вже розроблено Паспорт спроможної Чорнухинської територіальної громади (центр смт Чорнухи).

Під час обговорення звучали різні думки і пропозиції, одна з яких створити ОТГ, до якої б спочатку увійшли Чорнухинська селищна, Кізлівська та Харсіцька сільські ради. Як зазначила голова райради Надія Кривчун, сільським головам потрібний позитивний досвід об’єднання громад саме на території нашого Чорнухинського району, який би дав поштовх до дії іншим.

Активно обговорили стан з утворенням об’єднаних територіальних громад сусідніх Лубенського та Пирятинського районів, зважували їхній позитивний та негативний досвід, про що говорив у своєму виступі і депутат обласної ради Василь Стасовський, а також можливе входження Куріньківської та Богодарівської сільських рад до громад інших районів, адже такі пропозиції неодноразово надходили.

Чи будуть працевлаштовані після об’єднання працівники органів місцевого самоврядування? Об’єднуватись сьогодні і отримати кошти на розвиток чи чекати доки центральні органи влади приймуть вольове рішення про реформування системи місцевого самоврядування? Але, як сказали Постав-Муківський та Куріньківський сільські голови Людмила Можчіль та Володимир Голуб, треба дбати, насамперед, про те, виграють чи програють від цього люди...