Про стан призначення пільг та субсидій на тверде паливо та скраплений газ у 2019 році

02 грудня голова райдержадміністрації Олег Ковган провів нараду з керівниками підприємств, установ, організацій району, начальниками управлінь і відділів райдержадміністрації, на якій розглянули троє питань.

По першому питанню виступив начальник  управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Молдован про стан призначень пільг та субсидій на тверде паливо та скраплений газ у 2019 році.

Субсидія  та  пільга  для відшкодування витрат для придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою призначається за особистим зверненням громадян один раз  у  рік.

При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг (світло, вода) розраховується з місяця звернення.

Крім цього, для учасників війни, вчителів-пенсіонерів, медичних працівників на пенсії, пенсіонерів культури, бібліотекарів-пенсіонерів, багатодітних сімей пільги на тверде паливо надаються за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика за попередні 6 місяців перед місяцем звернення не перевищує розміру податкової соціальної пільги                             (із 01 січня 2019 становить 2690 грн.).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України (із змінами)  від                 23.04.2012 року  № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» (із змінами) для Полтавської області граничні показники вартості твердого палива і скрапленого газу у 2019 році становлять  2603,55 гривні та 260,35  гривні відповідно, які  застосовуються  при надання житлових субсидій та пільг, зокрема:

- інваліди війни на тверде паливо отримують пільгу у 100%  розмірі – 2603,55 грн.,  на скраплений газ 260,35 грн.;

- учасники бойових дій у розмірі 75% (тверде паливо – 1952,66 грн., скраплений газ – 1965,26 грн.);

- учасники війни, багатодітні сім’ї, особи, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії  в розмірі  50% (тверде паливо  –  1301,78 грн., скраплений газ – 130,18 грн.);

- педагогічні, медичні працівники на пенсії та працівники бібліотек на пенсії отримують пільгу в 100 % розмірі – 2603,55 грн.

Розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 19.02.2019 року  №113 «Про затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом  для  надання  пільг  і  житлових  субсидій  у  2019  році»  затверджені натуральні норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, відповідно до яких у 2019 році населенню надаються пільги та житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, а саме:

- для надання пільг (одна тонна твердого палива  та один балон скрапленого газу на домогосподарство у рік);

-  для надання житлових субсидій  (2 тонни твердого палива на домогосподарство у рік).

Для надання  житлових субсидій населенню на придбання твердого палива застосовуються такі граничні показники вартості: твердого палива – 5207,10 гривень; скрапленого газу – 520,70 гривень.

Станом  1 грудня 2019 року  до управління соціального захисту населення Чорнухинської райдержадміністрації за субсидіями звернулося                                       308 сімей; призначено субсидій  228  сім’ям на суму 640,9 тис. грн.; профінансовано  226 сім’ям на суму 634,0  тис. грн.; субсидію призначено у нульовому розмірі 79 особам.  Пільгою  на  придбання  твердого  палива    у  готівковій  формі скористалося  77 осіб.

Сума нарахованих пільг на тверде паливо та скраплений газ у 2019 році становить 153,1 тис. грн.,  профінансовано – 153,1 тис. грн. Фінансування вищезазначених видатків здійснюється відповідно до  помісячного асигнування.

По другому питанню виступила директор центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  Світлана Приймак вона проінформувала, що на виконання районної Програми  підтримки учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил, військовозобов’язаних, призваних під час часткової мобілізації та членів їх сімей, громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, операції об'єднаних сил на 2019-2020 роки працівниками центру проведено відповідну інформаційну роботу щодо порядку оздоровлення учасників АТО,ООС, членів їх сімей  та про оздоровчі заклади області. Зібрано інформацію про кількість бажаючих оздоровитися. Всього виявило бажання отримати відповідні оздоровчі послуги 12 учасників АТО і 8 членів їх сімей (дружини, діти) та 1 член сім'ї (батько) загиблого учасника АТО.

В 2019 році виділено 125 000 грн. з місцевого бюджету і 65 000 грн. з обласного бюджету. Придбано 21 путівку на суму 160 620 грн.  За рішеннями комісії всі бажаючі оздоровилися.

Стан  виконання  розпорядчих  актів та доручень  Президента України, Кабінету  Міністрів  України, центральних  органів  виконавчої  влади,  голів   обласної  та районної державних  адміністрацій за листопад 2019 року проаналізувала начальник загального відділу райдержадміністрації Аліна Діденко.

За результатами наради голова райдержадміністрації дав ряд доручень.