Розглянули підсумки роботи Чорнухинського бюро правової допомоги та стан розрахунків за оренду земельних часток (паїв) орендарями району за 2017 рік

Версія для друкуВерсія для друку

Розглянули підсумки роботи Чорнухинського бюро правової допомоги та стан розрахунків за оренду земельних часток (паїв) орендарями району за 2017 рік

 

09 січня голова райдержадміністрації Олег Ковган провів першу в 2018 році нараду з керівниками підприємств, установ, організацій району, начальниками управлінь і відділів райдержадміністрації, участь у якій взяла  голова райради Надія Кривчун.

Перед початком наради учасники дитячого вокального колективу «Веселі нотки» (керівник Олена Зрібняк) та танцювального колективу «Світанок»  показали присутнім різдвяне вертепне дійство, побажали миру та божої благодаті.

Про  підсумки роботи Чорнухинського бюро правової допомоги за 2017 рік поінформувала начальник відділу «Чорнухинське бюро правової допомоги» Жанна Шульга, яка зазначила, що протягом минулого року до  бюро за наданням консультацій та роз’яснень з правових питань звернулося  908 осіб (595 нових, 317 повторних) та 24 особи  про надання безоплатної вторинної правової допомоги. Відділом складено 17 позовних заяв, з яких 13 громадянам надано безоплатну вторинну правову допомогу в повному обсязі. 2 справи із залученням представника для представництва інтересів  в суді вирішено на користь позивача,  по одній справі питання вирішилося досудовим врегулюванням.

Найбільша кількість звернень стосувалася питань соціального забезпечення, оренди землі, сімейного, спадкового, земельного права. Також надано 1 адресну правову допомогу вдома  особі з обмеженими можливостями пересування.

Відповідно до Програми правової освіти населення Чорнухинського району на 2015-2019 роки, річного та квартальних планів роботи відділу проведено 93 правопросвітницьких заходів, а саме:  42   робочі зустрічі з представниками органів державної влади; 4 виїзних прийомів до сільських рад району; 20 уроків права та лекцій  в навчальних закладах району.

Проведено 40 семінарів на актуальну правову тематику для різних вікових категорій, з них в Чорнухинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості – 16. 

Налагоджено тісну співпрацю з органами державної влади (круглі столи, наради, семінари, спільне консультування) – 26. 

З метою сприяння захисту соціально незахищених верств населення  та співпраці суб’єктів надання правових послуг в 2017 році підписано 3 меморандуми про співпрацю з Чорнухинською районною радою, Чорнухинською селищною радою, громадською організацією «Чорнухинська районна організація ветеранів України».

З метою інформування населення та забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги відкрито 8 дистанційних пунктів доступу до безкоштовної правової допомоги, де здійснено 32 прийоми громадян у приміщеннях підприємств, установ, організацій району. Надано методичну допомогу Гільцівській, Кізлівській, Луговиківській, Мокіївській, Вороньківській  сільським радам. Проведено 2 виїзних прийоми громадян в приміщенні Харсіцької, Кізлівської  сільської ради. Забезпечено роботу 2 мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги на території Гільцівської та Вороньківської сільських рад, де надано консультації  12 особам. Відкрито дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги за допомогою скайп-зв’язку  в Хейлівщинській сільській раді.

Відділом постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення на актуальну правову тематику в ЗМІ району та розміщуються статті на веб-сайті райдержадміністрації.

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та з метою підвищення правової спроможності населення Чорнухинського району на 2018 рік заплановано проведення  ряду правопросвітницьких заходів.

Начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександр Ожуг доповів про стан розрахунків за оренду земельних часток (паїв) орендарями району за 2017 рік.

В районі  розпаюванню  підлягало  29320 га кращих орних земель. Кількість працівників колишніх КСП, на ім’я яких були  виготовлені сертифікати на право на земельну частку (пай), становила 8313 чоловік. На даний час кількість орендованих гектарів рільних земель, на які заключені договори оренди, становить 26212 га (3108 га землі знаходиться в невитребуваних паях, не переоформленій спадщині та обробляються самостійно – відповідно 520 паїв).  

Укладено 7793 договори оренди  з власниками земельних часток (паїв).   Середній розмір земельного паю по району становить 3,5 га. 

Моніторинг виплати орендної плати проводиться в розрізі 13 сільськогосподарських підприємствах та 8 підприємств, які мають в користуванні менше 200 га пайової землі.

Грошова оцінка одного гектара землі різна по всіх сільських радах. В порівнянні з 2014 роком вона збільшилася на 20%.

В 2017 році вже всі підприємства  виплачують орендну плату із розрахунку 8% відсотків від грошової оцінки землі. В 2016 році вона становила 6,3%. Також з 15% до 18% збільшилася сума прибуткового податку, який  сплачують підприємства за орендодавців.

 Дані факти вплинули на те, що нарахована орендна плата збільшилася проти 2016 року на 15,2 млн. грн., а відповідно збільшилася сума прибуткового податку,  що надійшов до місцевого бюджету.

Орендарі продовжують розрахунок за орендовані земельні паї з орендодавцями. Відповідно до 7793 укладених договорів оренди сума нарахованої орендної плати становить  71,284 млн. грн. Фактично виплачено  69,220 млн. грн.,  що становить 97,1% . На сьогодні це задовільний показник. 

Коштами виплачено 39,396 млн. грн. Видано зерна 6203 тонн на суму  26,681 млн. грн. (ціна на зерно становила від 4000 до 4500 грн. за 1 тонну). Послугами виплачено 2,154 млн. грн.,   іншою продукцією – 0,99 млн. грн.             

Частина господарств, в яких закінчуються терміни зареєстрованих договорів оренди,  пропонують і перезаключають договори оренди з орендарями на новий термін не менше 7 років з виплатою орендної плати з розрахунку 10% від грошової оцінки земельного паю.

На питанні стану виконання  розпорядчих  актів та доручень  Президента України, Кабінету  Міністрів  України, центральних  органів  виконавчої  влади,  голів   обласної  та районної державних  адміністрацій за  грудень 2017 року зупинилася у своєму виступі начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Аліна Діденко.

За результатами наради голова райдержадміністрації дав ряд доручень. 

Наверх ↑