У Чорнухинському районі відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Районні заходи розпочалися  в райдержадміністрації із засідання  «круглого столу» за участі керівників району, заступників голови райдержадміністрації, начальників структурних підрозділів, представників ЗМІ району, на якому обговорили питання соціального  захисту учасників бойових дій на території інших держав.

Голова райдержадміністрації Олег Ковган, голова райради Надія Кривчун звернулися до  ветеранів-афганців,  зазначивши, що перед представниками влади сьогодні стоїть завдання щодо підвищення рівня соціального захисту, зокрема підвищення пенсійного забезпечення військових пенсіонерів. Вони подякували  ветеранам за їх внесок у  військово-патріотичне виховання молоді на героїчних прикладах покоління, представники якого залишалися вірні присязі і з честю виконували свій інтернаціональний обов’язок далеко за межами України.

Про реалізацію у районі завдань щодо соціального  захисту учасників бойових дій на території інших держав поінформував начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Молдован.

Участь у заході взяли та відповіли на ряд запитань ветеранів заступник начальника Лохвицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області Юрій Самойлік, лікар-організатор з обслуговування ветеранів війни та учасників АТО  КЗ «Чорнухинська центральна районна лікарня» Вікторія Огарь, військовий комісар Чорнухинського райвійськкомату підполковник Дмитро Чернець.

Потім керівники району разом із ветерани побували в галереї мистецтв на відкритті фотовиставки «Їх вибрав час», організованій працівниками літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди з використанням світлин наданих із особистих архівів воїнів-афганців Чорнухинщини.

Після відвідання фотовиставки відбулася урочиста хода за участі представників громадськості, старшокласників Чорнухинської загальноосвітньої школи ім. Г.С.Сковороди та покладання квітів до пам’ятного знаку на честь воїнів-інтернаціоналістів у парку  селища Чорнухи, де з короткою промовою виступив новообраний  голова районної спілки ветеранів війни в Афганістані «Побратими» Сергій Козоріз. Присутні вшанували пам'ять полеглих хвилиною мовчання.

Продовжилися урочистості в районному Центрі культури і дозвілля. Учасників бойових дій, їхніх дружин, дітей, які були присутні в залі, привітали голова райдержадміністрації Олег Ковган, голова райради Надія Кривчун. Колишні афганці (із 54 воїнів-інтернаціоналістів, які стоять на обліку в управління соціального захисту райдержадміністрації, 52 воювали в Афганістані) як ніхто інший знають настільки важливі мир та спокій, стабільність та порядок, тому одними з перших стали на захист України на сході.

За значний внесок у роботу з військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, дієву допомогу ветеранам у вирішенні соціально-побутових питань грамотою райдержадміністрації та райради нагороджено учасників бойових дій на території інших держав Віталія Боровика з Чорнух, Миколу Осюту з Ковалів, Володимира П’ятецького з Постав-Мук, Олександра Рекуня з Мокіївки.

Медалі Полтавської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану вручено Анатолію Праведному з Чорнух та Анатолію Левченку з Постав-Мук.

Завершилась урочистості тематичним концертом під час якого присутні вшанували пам'ять про полеглих героїв хвилиною мовчання.