В області продовжується робота щодо надання соціальної допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям на період карантину

Версія для друкуВерсія для друку

В області продовжується робота щодо надання соціальної допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям на період карантину

 

Органами соціального захисту населення області забезпечено реалізацію антикризової програми Уряду щодо запровадження на період дії карантину та один місяць після його відміни нового виду допомоги на дітей віком до 10 років фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до 1 та 2 групи платників єдиного податку.

Про це повідомила Директор Департаменту соціального захисту населення блдержадміністрації Людмила Корнієнко.

Допомога надається у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року та становить:

на дітей віком до 6 років – 1779 грн.;

на дітей віком від 6 до 10 років - 2 218 грн.

В області призначено допомогу 3 тис. фізичним особам-підприємцям. Виплату допомоги проведено по червень 2020 року включно на загальну суму 12,4 млн. грн.

Звертаємо увагу, у зв’язку з продовженням терміну дії карантинних заходів до 31 липня поточного року виплата допомоги у липні поточного року буде проведена своєчасно згідно графіку.

Фізичні особи-підприємці, які мають право на призначення такої допомоги, але її не отримують, можуть звернутись за її призначенням.

Допомога призначається з місяця звернення одному з батьків (опікуну), з яким постійно проживає дитина на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку та виплачується протягом дії карантину та один місяць після його відміни. 

Для призначення допомоги подаються наступні документи:

- заява за встановленою формою;

- копії свідоцтв про народження кожної дитини віком до 10 років;

- довідка з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу форми ОК -7) за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця. 

Довідку ОК-7 можна отримати звернувшись до територіального відділення Пенсійного фонду України або через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням електронного підпису за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/;

Фізичним особам – підприємцям, які зареєструвались у січні - березні поточного року або отримують пенсію за віком чи є особами з інвалідністю зазначену довідку надавати не потрібно.

- копія документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та особи без громадянства);

- копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною). 

Подати заяву на призначення допомоги можливо у чотири способи, а саме:

  1. через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/, або через Єдиний портал державних послуг «Дія»;

  2. через Центри надання адміністративних послуг, об’єднані територіальні громади, сільські (селищні) ради;

  3. залишити в дистанційних скриньках управлінь соціального захисту населення;

  4. направити поштою.

Наверх ↑