Відбулося свято української вишиванки «Чорнухинщина вишивана»

Відбулося свято української вишиванки «Чорнухинщина вишивана»

16 травня 2019 року у центрі селища Чорнухи відбулося свято вишиванки «Чорнухинщина вишивана», яке традиційно проходить в Україні у третій четвер травня.

Розпочалося свято парадом вишиванок. Центральною вулицею селища, з вишитими рушниками, пройшли учасники заходу: вихованці  закладів дошкільної освіти, керівники району, вчителі та здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти, представники установ та організацій райцентру, мешканці та гості селища. Всього близько 200 чоловік.

Продовжили свято на центральній площі у центрі Чорнух. З вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови райдержадміністрації Владислав Бибик, голова районної ради Надія Кривчун, селищний голова Олександр Василенко. Вони подякували усім, хто цього дня одягнув вишиванку та прийшов на свято. Побажали усім миру, процвітання та злагоди.

Під час проведення святкових заходів учасники художньої самодіяльності районного Центру культури і дозвілля, Гільцівського сільського будинку культури та народний аматорський фольклорний колектив «Червона хустина» Постав-Муківського сільського будинку культури подарували глядачам цікаву тематичну концертну програму.

Також на святі було організовано виставку українських вишитих рушників, серветок, хусток та картин, розмаїття яких зачаровувало учасників та гостей свята.

В рамках  дня української вишиванки також проведено  традиційну  ярмарку-продаж українських сувенірів та страв. Тут  торгували виробами ужитково-прикладного мистецтва, вишивкою з бісеру, виробами з дерева та лози, смачними українськими варениками, випічкою та узваром.  Цього року участь в ярмаркуванні взяли: Чорнухинський ДНЗ «Берізка», Будинок дитячої та юнацької творчості спільно з районною станцією юних натуралістів, Гілецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів,  Харсіцька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Хейлівщинський НВК, опорний заклад «Вороньківський НВК», Постав-Муківський та Білоусівський старостати.

Свято вишиванки у селищі Чорнухи вже стало традиційним і об’єднує навколо себе все більше і більше шанувальників української вишивки.