Відбулося засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Версія для друкуВерсія для друку

Відбулося засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

 

7 червня в райдержадміністрації відбулося засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур в Чорнухинському районі, яке провівголова комітету – перший заступник голови райдержадміністрації Микола Граменко.

Завідувач сектору  архітектури, містобудування  та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, заступник  голови комітету, Раїса Буряк поінформувала присутніх про стан виконання протягом січня-травня 2019 року Плану роботи комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур на 2019 рік. Обговорено результати проведеного у І кварталі 2019 року аналізу доступності виборчих дільниць. На території району налічується 21 виборча дільниця. Приміщення 19 дільниць облаштовані сходами, які лише на 30 відсотків дубльовані пандусами і в більшості не є нормативними. Також малодоступними на сьогодні є й інші об’єкти соціального та громадського призначення.

З 01.04.2019 діють нові державні будівельні норми щодо доступності — ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд».Ці норми розроблені для створення безбар’єрного простору для всіх категорій людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп –  людей похилого віку, вагітних жінок, батьків з дітьми та інших. Сьогодні 90% всіх збудованих пандусів не відповідають нормативам. Зазначені державні будівельні норми, на відміну від попередніх, є обов’язковими. І всі інші ДБН, які сьогодні розробляються і приймаються, також враховують потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Володимир Молдован поінформував членів комітету доступності щодо порядку та стану забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення. На сьогодні в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває на обліку 723 інваліди різних груп захворювання, зокрема: І групи – 41 особа, ІІ групи – 231 особа, ІІІ групи – 414 осіб, діти з інвалідністю – 37 осіб. З початку року управлінням соцзахисту  видано: крісел колісних– 4, протезно-ортопедичних виробів– 11, ортопедичного взуття– 12, засобів реабілітації– 12. Всього 20 осіб з інвалідністю, в т. ч. 6 дітей з інвалідністю, забезпечені кріслами колісними.

Обговорено і ряд інших питань, що стосуються зазначеної категорії населення. За результатами обговорення прийнято відповідні рішення.

 

Наверх ↑