Вітання голови райдержадміністрації Юрія Самойліка з Днем Державного Прапора України та 29-ю річницею незалежності України

Дорогі земляки!

В День Державного Прапора України, напередодні 29-ї річниці незалежності  України  щиро вітаю усіх чорнушани з визначною подією, великою перемогою, яку здобув український народ у тисячолітній боротьбі за право будувати своє життя за власним законом.

Незалежність стала найвеличнішим надбанням вкінці довгого і тернистого шляху, який пройшов наш народ до самоутвердження, до здобуття свого права на свободу. Вона визначила майбутнє України як держави і українців як  нації, відкрила широкі можливості для духовного розвитку, економічного зростання і добробуту кожного громадянина.

Наша незалежність оплачена дорогою ціною – незбагненною кількістю життів тих, хто помирав за ідею вільної України зі зброєю в руках і без неї.

І лише 24 серпня 1991 року відбулося відновлення державної незалежності України, що увінчало тривалий шлях українського народу до самостійності.

Скільки б не спливало років, зі сторінок історії нашого народу не зітреться той факт, що Україна в усі часи була духовно багатою, увінчана славою хоробрих, працьовитих і мудрих праукраїнців.

У нашій країні прекрасні люди, родючі землі, багаті надра. Український народ має все, щоб пишатися своєю історією, своєю державою.

В Україні в рамках реформи з децентралізації та територіальної організації влади створюються об’єднані територіальні громади, укрупнюються райони. А проблемні питання життєдіяльності району не чекатимуть завершення змін.

Найбільшою проблемою залишаються дороги. Дане питання є пріоритетним та перебуває на постійному контролі у Президента України.

Тривалий час дорога Чорнухи-Лубни, яка є важливою  для підвезення школярів до навчальних закладів, пасажирів, для  служби екстреної медичної допомоги, перебувала в незадовільному стані. На сьогодні вже є перші позитивні зміни.

Державним підприємством «Агентство місцевих доріг Полтавської області» у квітні 2020 року  було оголошено 7 тендерів на капітальний ремонт дороги Чорнухи-Лубни на загальну суму 648 млн. грн., в тому числі по Чорнухинському району 4 тендери на загальну суму 375 млн. грн.

З червня цього року першою почали ремонтувати ділянку протяжністю майже 7 км.   Станом на 20 серпня  ремонт виконано на 80 відсотків. Наразі на ремонтній ділянці проводиться нанесення верхнього шару асфальто-бетону, на завершальній стадії роботи з упорядкування узбіч з облаштуванням водозливами. Остаточне завершення робіт на даному відрізку автошляху планується провести до кінця серпня цього року.

Роботи на решті ділянок дороги Чорнухи-Лубни будуть виконані найближчим часом відповідно до укладених договорів.

Уже майже три десятиліття Україна йде власним шляхом розбудови незалежної держави – шляхом національного відродження, економічного зростання та культурного розвитку.

Але як і тоді, так і сьогодні не всім зрозуміло, що здобуття незалежності не зводиться лише до її урочистого проголошення і святкування.  Сьогодні життя знову вчить нас, що у нестабільному, амбіційному та конкурентному світі треба вміти берегти і захищати свою країну. Ми повинні розуміти, що український народ об'єднує не тільки спільне минуле, але й турбота про теперішнє та відповідальність за майбутнє.

Дозвольте мені від імені районної державної адміністрації від себе особисто подякувати усім вам за вашу самовіддану працю,  за  розуміння нашої спільної мети.

Усім вам, дорогі земляки, наснаги і творчих здобутків щастя і добра у кожен дім, порозуміння та згуртованості, миру та любові!

Нехай ваші добрі справи примножать славу рідного краю,  України!

Юрій САМОЙЛІК,

голова Чорнухинської районної