Вшанували визволителів краю

Вшанували визволителів краю

17 вересня Чорнухинщина відзначила  75-у річницю визволення  від  нацистських окупантів. Колона у складі керівників району, представників підприємств, установ, організацій, громадськості селища пройшла від приміщення райдержадміністрації до меморіального комплексу  «Скорботна мати», де  відбулося покладання квітів та урочистий мітинг, який відкрив селищний голова Олександр Василенко.

Голова районної державної адміністрації Олег Ковган, голова районної ради Надія Кривчун привітали усіх присутніх зі знаменною датою. Пригадали як в перші дні окупації в селі Ковалі гітлерівці утворили тимчасовий концтабір, де перебувало до 10 тисяч військовополонених. Щодня фашисти виводили їх у колгоспний сад. Тих, хто залишився в живих, пізніше відправили в табір біля Хоролу, сумнозвісну «Хорольську яму»...

Під час окупації району, яка тривала рівно 2 роки – з вересня 1941 року по вересень 1943 року, на примусові роботи до Німеччини було вивезено чимало молоді.

Із всіх втрат, нанесених Другою світовою війною, найтяжчі і непоправні людські. З фронтових доріг додому не повернулися понад 3600 наших земляків. Без їхньої самопожертви ми б не мали сьогоднішнього світлого дня. Будьмо вдячними  тому поколінню за  їхні ратні і трудові подвиги, за перемогу, за відбудовані країну і наше селище.

Виступаючі побажали всім міцного здоров’я, добробуту, благополуччя, щоб над нашим краєм і всією Україною було мирне небо.

Учасники  мітингу вшанували хвилиною мовчання  всіх, чиє життя дочасно обірвала війна...