Як перевірити інформацію щодо набутого страхового стажу

Версія для друкуВерсія для друку

Чорнухинське бюро правової допомоги інформує

 

Як перевірити  інформацію щодо набутого страхового стажу

 

Дость часто людина працевлаштувалася на роботу, віддавши трудову книжку роботодавцю і вважаючи, що офіційно працює. На сьогодні існує  можливість своєчасної перевірки інформації чи сплачує Ваш роботодавець за Вас страхові внески.

З 2004 року в Україні запроваджено поняття «страхового стажу». Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» мінімальний внесок становить 22% від мінімальної зарплати (з 01.01.2020 року мінімальний розмір заробітної плати в Україні 4723 грн.).

Для того, щоб перевірити інформацію щодо набутого страхового стажу, сплати роботодавцями страхових внесків, та з інших питань зовсім не потрібно фактично відвідувати Пенсійний фонд України, достатньо встановити на комп’ютер або мобільний пристрій спеціальний додаток «Пенсійний фонд» в Google Play або AppStore.

У додатку є кілька таких способів входу:

1. За допомогою кваліфікованого електронного підпису. Для цього він має бути збереженим у Вашому телефоні;

2. За допомогою GovID. Вхід здійснюється за допомогою обрання із запропонованого переліку банк, у якому Ви обслуговуєтесь. Після цього необхідно ввести номер банківської картки, і Вам одразу надійде смс-повідомлення з шістьма цифрами, які потрібно ввести у поле на екрані;

3. За допомогою реєстрації, але для цього потрібне особисте відвідування Пенсійного фонду, де видадуть логін і пароль;

4. За допомогою електронного пенсійного посвідчення, якщо воно у Вас наявне.

Після входу Вам буде доступний весь перелік послуг додатку. В особистому кабінеті на головній сторінці будуть вказані ваші реквізити: ПІБ, дата народження, податковий номер і номер соціального страхування. У правій частині екрана буде вказано інформацію про статус застрахованої особи. У лівій буде меню, де можна переглянути свій страховий стаж, відомості про зарплату та іншу інформацію.

Детальною довідкою про застраховану особу є - «Форма ОК5». У ній відображаються дані, зокрема, страховий стаж, сплату страхових внесків, які враховуються при призначенні пенсії і лікарняних. Саме по цій довідці можна детально переглянути свій страховий стаж і заробітну плату. Знайти довідку можна в меню «Страховий стаж», натиснувши на вкладку «Відомості, що враховуються для визначення пенсії в розрізі підприємств». 

Якщо у Вас виникли  питання, що потребують юридичної консультації, звертайтесь у телефонному режимі до  Чорнухинського бюро  правової допомоги, що знаходиться за адресою: смт. Чорнухи, вул. Центральна, 30 (І поверх). Години праці з 09.00 до 18.00, окрім вихідних та святкових днів, контактний телефон (05340) 5 17 43. Консультації безкоштовні для всіх.  Правову консультацію, також, можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

 

Наверх ↑