Забезпечити змістовний і безпечний відпочинок дітей

Версія для друкуВерсія для друку

Забезпечити змістовний і безпечний відпочинок дітей

 

12 червня 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації Микола Граменко провів нараду з керівниками підприємств, установ, організацій району, начальниками управлінь і відділів райдержадміністрації. Участь  у нараді взяли голова райради Надія Кривчун, заступник голови райради Микола Турчин.

Про проведення оздоровчої кампанії влітку 2017 року поінформувала методист райметодкабінету Ольга Нечай.

Доповідач зазначила, що по оздоровленню дітей  влітку 2016 року район має загальне 2 місце в області щодо кількості охоплення оздоровленням дітей шкільного віку за бюджетні та позабюджетні кошти. На проведення оздоровчої кампанії було використано 423 тис.800 грн.

На оздоровчий період  2017 року  ставляться основні завдання: 

- забезпечити харчування дітей у пришкільних таборах з денним перебуванням на рівні  вартості  25 грн. в день                        

- здійснити комплекс заходів, спрямованих на створення якнайкращих умов для літнього оздоровлення та відпочинку соціально уразливих категорій дітей (дітей-інвалідів; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС; дітей із малозабезпечених, багатодітних сімей; обдарованих і  талановитих дітей; дітей учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб);

- забезпечити  роботу Районного стаціонарного оздоровчого табору  с. Городище.

У 9 дошкільних навчальних закладах оздоровлюється 305 дітей. Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року № 1531 витрати на харчування дітей у літній період  збільшені на 10%. Збільшення коштів дає можливість організувати другий вітамінний сніданок та максимально урізноманітнити харчування, Всього на забезпечення вітамінізованого та калорійного харчування дітей в ДНЗ на оздоровчий період  виділено бюджетних асигнувань в сумі 46,0 тис.грн.

Наймасовішою формою відпочинку, як і раніше, є робота  пришкільних таборів з денним перебуванням, яких при загальноосвітніх школах працює 10, ними охоплено 560 учнів (початкових класів та пільгових категорій), що становить 60% від загальної чисельності учнів району. Тривалість  відпочинкової зміни 14 днів (з 29 травня по 16 червня).

Для організації харчування дітей потреба складає 196 тис.грн., станом на 09.06.2017 року 100% забезпечені коштами 9 пришкільних таборів з денним перебуванням, крім Чорнухинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Середня вартість харчування – 25 грн./день.

Потенціалом для підвищення чисельності оздоровлення дітей, що є одним із рейтингових показників для району, є більш активна позиція у зазначеному питанні сільських та селищної рад району. Так, у 2017 році передбачили кошти на оздоровлення дітей у пришкільних таборах з денним перебуванням та ДНЗ: Вороньківська сільська рада – 21 тис.грн., Гільцівська сільська рада – 28 тис.грн., Мелехівська сільська рада – 10 тис. грн., Харсіцька сільська рада – 16 тис. грн., Хейлівщинська сільська рада – 15 тис. грн., Куріньківська сільська рада – 8,5 тис.грн , Кізлівська сільська рада – 20 тис.грн., Мокіївська сільська рада –  10 тис. грн.,  Постав-Муківська сільська рада – 6 тис. грн., Чорнухинська селищна рада –  21 тис.грн., Богодарівська сільська рада – 3 тис.грн., Білоцерківська сільська рада Пирятинського району – 3,5 тис.грн .

Керівниками ЗНЗ району проводиться організована робота щодо залучення позабюджетних коштів для організації проведення відпочинку дітей.  Сума залучених позабюджетних коштів –   52 тис. 525 грн.

У цьому році вдруге проводяться  заходи щодо залучення оздоровлення та відпочинку в позаміських таборах області дітей, які не мають пільгового статусу за рахунок обласного та районного бюджетів (виділено 126 тис.грн.).

Планується продовжити роботу Районного стаціонарного оздоровчого табору с. Городище  та  оздоровити дітей  протягом двох оздоровчих змін. Вартість путівки становить 3600 грн. ( у минулому році 2325 грн.).

Забезпечується закупівля путівок до Районного стаціонарного оздоровчого табору с. Городище  з частковою оплатою вартості путівок 2520 грн., батьківська плата  –  1080 грн. На закупівлю путівок для дітей пільгових категорій з районного бюджету виділено 50 тис.грн.

Слід зазначити, що  у  цьому  році здійснено поточний ремонт спального корпусу та їдальні,  поновлено кухонний, столовий та спортивний інвентар, впорядковано територію місця купання  для табору на р.Удай.

Відділ освіти, молоді  та спорту забезпечує формування банків даних дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Відділ освіти, молоді та спорту займається направленням дітей соціально-незахищених категорій та обдарованих дітей до  Українського дитячого центру    «Молода гвардія», МДЦ «Артек», інших оздоровчих таборів на березі Чорного та Азовського морів, обласних заміських оздоровчих таборів, Районного стаціонарного оздоровчого табору с.Городище. 

Суб’єктами оздоровлення дітей району також є Чорнухинська центральна районна лікарня, яка самостійно забезпечує оздоровлення дітей у санітарно-курортних закладах.

Завідувач сектору архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Раїса Буряк доповіла про підсумки роботи житлово-комунального господарства району в осінньо-зимовий період 2016-2017 року та завдання з підготовки до опалювального сезону 2017-2018 року.

Вжиті заходи з підготовки житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2016/17 року, надання допомоги і постійний контроль зі сторони органів виконавчої влади та місцевого самоврядування забезпечили задовільне його функціонування.

Станом на 01 вересня 2016 року на 100 відсотків були підготовлені до функціонування в осінньо-зимовий період шкільні та дошкільні заклади, заклади охорони здоров’я та соціальної сфери, а на 01 жовтня 2016 року – житловий фонд, що дозволило розпочати опалювальний сезон з 14 жовтня 2016 року відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 30 вересня 2016 року №376 «Про початок опалювального сезону 2016/17 року».

Аварійних ситуацій на об’єктах житлово-комунального господарства, які б призвели  до відключення споживачів на тривалий час, не виникало.

Протягом опалювального сезону 2016/17 року збоїв режиму газопостачання, порушень правил забезпечення споживачів природним газом, а також під час використання газу в  побуті не було.

По всіх бюджетних установах по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період 2016/17 року проводилася ревізія водопровідних мереж, ремонт та утримання водопровідних колодязів, а також утеплення підсобних приміщень, де знаходяться автоматика і лічильники електроенергії на водопостачання.

За інформацією відділу освіти,  молоді та спорту райдержадміністрації за опалювальний сезон 2016/17 року для забезпечення необхідного температурного режиму приміщень шкіл та дитсадків було використано     202,2 тис. м3 природного газу на суму 1,901 млн. грн.

В галузі культури протягом опалювального періоду 2016/17 року природним газом опалювалися: районний Центр культури і дозвілля, Чорнухинська початкова спеціалізована школа естетичного виховання та Гільцівський сільський будинок культури. За період з жовтня 2016 року по квітень 2017 року використано 18,6 тис.м3 газу на суму 180,4 тис.грн. Твердим паливом (дровами) опалювалися Чорнухинський літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди та центральна районна бібліотека ім. Г.С.Сковороди. За відповідний період використано близько 78,1 м3 дров на суму 23,9 тис. грн. Також твердим паливом отоплювалося 15 сільських закладів культури, дрова заготовлені власними силами сільських рад. Електрикою опалювалося 7 приміщень, з них електрокотлом опалювалася Галерея мистецтв Чорнухинського літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди.

За інформацією комунального закладу «Чорнухинська ЦРЛ» за період з 14 жовтня 2016 року по 30 квітня 2017 року використано 158,2 тис. м3 природного газу на суму 865,2 тис. грн.

За інформацією комунального закладу «Чорнухинський центр ПМСД» за опалювальний період 2016/17 року використано 12,5 тис. м3 природного газу на суму 125,9 тис. грн.

Всього використано 391,5 тис.м3 природного газу на суму 3,073 млн. грн., що в порівнянні з минулим опалювальним періодом на 13,8 відсотка менше по об’єму (в минулому періоді - 454,3 тис. м3)  і на 9,9 відсотків  більше використано коштів (за минулий опалювальний сезон -  2,797 млн. грн.)

Опалювальний  сезон в районі закінчено 30 квітня 2017 року згідно  розпорядження  голови  районної  державної  адміністрації  від  07.04.2017 року № 164 «Про закінчення опалювального сезону 2016/17 років» та, у зв’язку зі значним зниженням температури у другій половині квітня поточного року, внесених змін щодо дати закінчення опалювального періоду розпорядженням голови райдержадміністрації від 19.04.2017 року №168.

З метою забезпечення своєчасності та якості підготовки об’єктів житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період      2017/18 року керівникам установ, підприємств, організацій, працівникам органів виконавчої влади необхідно запланувати та провести заходи  в термін до 01.09.2017 року та 01.10.2017 року.

За результатами розгляду даного питання підготовлено проект розпорядження голови райдержадміністрації «Про  підсумки роботи житлово- комунального господарства району в осінньо-зимовий період 2016/17 року та до роботи в опалювальному сезоні завдання з підготовки 2017/18 року».

Про стан  виконання  розпорядчих  актів та доручень  Президента України, Кабінету  Міністрів  України, центральних  органів  виконавчої  влади,  голів   обласної  та районної державних  адміністрацій за травень 2017 року поінформувала начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Аліна Діденко.

Наверх ↑