На нараді розглянули підготовку закладів освіти району до 2018/2019 навчального року та роботи в осінньо-зимовий період

Версія для друкуВерсія для друку

На нараді розглянули підготовку закладів освіти району до 2018/2019 навчального року та роботи в осінньо-зимовий період

 

На сьогоднішній нараді у голови райдержадміністрації Олега Ковгана з керівниками підприємств, установ, організацій району, начальниками управлінь і відділів райдержадміністрації, за участі голови райради Надії Кривчун було розглянуто питання про підготовку закладів освіти району до 2018/2019 навчального року та роботи в осінньо-зимовий період.

                   Начальник відділу освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації Ірина Семегал  зазначила у своїй доповіді, що було проведено комісійне обстеження закладів освіти з оформленням відповідних актів.

                У 2018/2019 н.р. в районі функціонуватиме 10 дошкільних навчальних закладів, в яких виховується 322 дітей, до 7 – планується підвезення 76 дошкільнят.

         Упродовж 2018 року проведено комплекс заходів щодо розвитку дошкільної освіти відповідно до заходів, визначених районною Комплексною програмою освіти Чорнухинського району. Придбано для Гілецького ДНЗ «Берізка»  меблі та постільну білизну на суму 39 тис. 510 грн., для Чорнухинського ДНЗ «Берізка» холодильник на суму 6 тис.70 грн., для дошкільного підрозділу Мокиївського НВК меблі на суму 7 тис. 902 грн. Також у Чорнухинському ДНЗ «Берізка» проведено поточний ремонт харчоблоку на суму 200 тис.грн.

         Матеріально-технічна та навчально-методична база закладів дошкільної освіти  потребує подальшого поповнення та оновлення.

         У 2017/2018 навчальному році в 10  закладах  загальної середньої освіти району навчалося 910 здобувачів освіти, за зведеними показниками контингент учнів складає 906 осіб. У 1 класах розпочали навчання 95 першокласники, що на 9 більше, ніж в минулому році.

         Станом на 01.09.2018 року потребують підвозу 319 учнів, для яких організовано 100% підвіз.

         Планується 100% охоплення дітей шкільного віку навчанням. 

         Освітній процес у 10  закладах загальної середньої освіти району забезпечують 155 педагогічних працівників.

         В цілому заклади освіти району забезпечені кадрами, залишається проблемним питанням забезпечення шкіл фахівцями математики, фізики, англійської мови, початкових класів.

         Заклади загальної середньої освіти району забезпечені підручниками на 78%.

         Продовжується впровадження інформаційних технологій в освітній  процес. Всього в закладах освіти 145 одиниць комп’ютерної техніки, 20 персональних комп’ютерів використовуються в управлінсько-господарській діяльності,  в школах району обладнано 6 кабінетів інформатики з НКК, середнє навантаження на один комп’ютер становить – 10 осіб.

         Учні харчуватимуться в 10 їдальнях, середня вартість харчування 8-17 грн.

         З передбаченої кількості дітей закладів загальної середньої освіти  району різними видами харчування планується охопити 880 дітей (97%). 

         Всі шкільні їдальні забезпечено відповідним персоналом, обладнанням, проведено поточні ремонти приміщень, придбано миючі та дезінфікуючі засоби. У Мокиївському НВК поновлено в їдальні меблі та придбано технологічне обладнання на суму 38,8 тис. грн., у Гілецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів придбано меблі в їдальню на суму 9 тис. 200  грн.

         В усіх  закладах освіти району  проведено поточні ремонти приміщень, але є ряд проблем: потребує поточного ремонту спортивний зал Мокиївського НВК, утеплення фасаду приміщень Чорнухинської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Вороньківського НВК. Враховуючи вкрай обмежені фінансові можливості району, до вирішення даних питань намагаємося підходити поетапно: у І півріччі 2018 році покращено матеріально-технічну базу закладів загальної середньої освіти: Мелехівський НВК: - придбано  ноутбук, холодильник та електором'ясорубку  на суму 16,0 тис.грн., Кізлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів: -ремонт спортзалу та реконструкція віконних блоків на суму 700 тис.грн., придбано мультимедійний комплекс 64,9 тис.грн.; Хейлівщинський НВК:  - придбано ноутбук на суму 9,9 тис.грн.,  Чорнухинська ЗОШ І-ІІІ ступенів: - придбано меблі, технологічне обладнання в їдальню на суму 65,415 грн., поточний ремонт спортзалу – 210 тис.грн., поточний ремонт покрівлі – 169 тис.грн., Харсіцька ЗОШ І-ІІ ступенів: - придбано плафони  на суму  6 тис. грн.; Вороньківський НВК – придбано меблі та обладнання для кабінетів на суму 235 тис.грн., заміна дверей на металопластикові у Білосівському НВК на суму 13 тис.600 грн.

         До кінця 2018 року  планується  встановлення системи очищення води в Чорнухинській ЗОШ на суму 197 тис. 550 грн., поточний ремонт тамбура на суму 24 тис.грн.,  реконструкція вузла обліку газу Харсіцької ЗОШ І-ІІ ступенів (на суму 131  тис. 151 грн.).

         В районі збережена мережа позашкільних начальних закладів. У 2018/2019 навчальному році функціонує Будинок дитячої та юнацької творчості  (9 гуртків),  Станція юних натуралістів (7 гуртків), Дитячо-юнацька спортивна школа (15 секцій). Крім того, близько 470 дітей буде охоплено гуртковою роботою на базі шкіл.

         На 2018 рік на утримання освітньої галузі району  затверджено бюджет  загального та спеціального фонду (бюджет розвитку) з урахуванням змін у сумі  40 млн. 056 тис. 564 грн., з них на оплату праці – 31 млн.799 тис. 275 грн. , на енергоносії – 3 млн. 529 тис. 566 грн., на харчування –  2 млн.164 тис.122 грн., на всі інші потреби – 2 млн. 563 тис. 601 грн.

         Проведено комплекс заходів щодо стабільної роботи закладів освіти району в осінньо-зимовий період 2018-2019 років. Зокрема, проведено поточні ремонти теплогенераторних, здійснено огляд димових та вентиляційних каналів з виданням відповідних актів. Оформлено паспорти та акти готовності закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період.

         В усіх закладах освіти району системи опалення, водопостачання та водовідведення, енергозабезпечення перебувають у задовільному стані.

         Котельні закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 роки готові. Загалом функціонує 16 котелень, з них: 14 на газу, 2 – на твердому паливі. Забезпеченість твердим паливом становить 100%.

         Проведено повірку та ремонт лічильників у теплогенераторних Вороньківського  та Мокиївського НВК , Чорнухинської та Кізлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Чорнухинського ДНЗ «Берізка».

         Виготовлена проектна документація на реконструкцію комерційного вузла обліку газу у Харсіцькій ЗОШ І-ІІ ступенів (150 тис.грн.).

         Для потреб закладів освіти укладено договори з постачальниками природного газу підприємством ТОВ «Енергогазрезерв», електроенергії – ПАТ «Полтаваобленерго», з якими вчасно проводяться розрахунки. Заборгованості за зазначені види послуг у відділу освіти, молоді та спорту немає.

         Завідувач сектору архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Раїса Буряк ознайомила учасників наради з роботою постійно діючої комплексної робочої групи з питань забезпечення безпеки та надійності експлуатації об’єктів соціальної інфраструктури, яку створено відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 19.01.2018 року № 5.

         На засіданні 14 лютого цього року членами робочої групи обговорено і затверджено перелік об’єктів, які потрібно оглянути на надійність та безпеку експлуатації. На сьогодні із 85 закладів перевірено 28. З них 20 – закладів освіти  (стовідсотково), 2 – заклади охорони здоров`я, 5 – закладів культури, 1 – адміністративне приміщення.

         В ході перевірки виявлено:

- по відділу освіти, молоді та спорту – 3 об`єкти потребують проведення капітального ремонту (будівля земської школи Гілецької ЗОШ   І-ІІІ ст., будівля земської школи Кізлівської ЗОШ І-ІІІ ст.; приміщення Чорнухинського будинку дитячої та юнацької творчості), всі об’єкти є пам’ятками архітектури, збудованими за проектами архітектора   Сластіона;

- по сектору культури і туризму – 1 об`єкт перебуває в аварійному стані, що підтверджено звітом про проведення технічного обстеження будівлі (приміщення РБК), 1 об’єкт потребує негайного поточного ремонту (Чорнухинська початкова спеціалізована школа естетичного виховання);

- решта перевірених об’єктів перебувають в задовільному стані, але деякі потребують проведення поточних ремонтів елементів будівель.

         На сьогодні, з врахуванням висновків та рекомендацій робочої групи, проведено поточний ремонт відмостки по периметру будівлі та відремонтовано пандус на центральному вході районної поліклініки, поточні ремонти покрівель приміщень початкової школи Чорнухинської ЗОШ І-ІІІ ст.  та районного стаціонарного оздоровчого табору в с. Городище.

         За результатами наради головою  райдержадміністрації  дані відповідні доручення.

         Також на нараді говорили про підготовку до відзначення 15 вересня Дня селища.

 

Наверх ↑