Чорнухинський ВП ГУНП в Полтавській області інформує

Версія для друкуВерсія для друку
 

НАВЧІТЬ ДІТЕЙ БЕЗПЕКИ 

В Україні стартує "Місячник" добровільної здачі зброї

 

        З 1 по 31 жовтня 2016 року на Полтавщині , як і в усій державі, розпочинається місячник добровільної здачі зброї. За цей час власники нелегальних арсеналів мають можливість здати зброю та боєприпаси, уникнувши кримінальної відповідальності. Водночас саму зброю можна зареєструвати в установленому законом порядку.

     Нагадаємо, що за нелегальне зберігання зброї закон, зокрема ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України (Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

      Водночас, згідно з ч.3 цієї ж статті Кримінального кодексу України, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка добровільно здала органам влади зброю, боєприпаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

       Більш того – ті, хто в зазначений термін здадуть в органи внутрішніх справ мисливську вогнепальну, газову, холодну зброю, спецзасоби вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, після проведення додаткової перевірки зброї, її технічного стану, оформлення відповідних документів та наявності законодавчих підстав можуть, за бажанням, зареєструвати їх у свою власність. 

    "Незареєстрована зброя - це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які можуть статися з громадянами або з їх неповнолітніми  дітьми".

    Здати нелегальну зброю громадяни можуть в підрозділи дозвільної системи місцевого відділення поліції за місцем проживання.

 

В.о. інс. ДС Чорнухинського ВП ГУНП

 в Полтавській області

сержант поліції                                                                                                                                   Я.В.Галенко

 

НАЙПОШИРЕНІШІ ВИДИ КІБЕРЗЛОЧИНІВ ТА ЯК НЕ СТАТИ ЇХ ЖЕРТВОЮ

«Дитячий травматизм. Безпечна поведінка дітей на доргах.»/sites/chornuhy.adm-pl.gov.ua/files/upload/dityachiy._travmat_1.doc

ПОРАДИ ПІДЛІТКАМ ТА ЇХ БАТЬКАМ

 

Чорнухинська поліція забезпечила супровід  виїзного благодійного концерту до міста Києва

 

     11 травня 2016 року відбувся благодній  дитячий концерт учасників художньої самодіяльності ЦКІД у Головному клінічному  військовому госпіталі у місті Києві, де лікуються та проходять реабілітацію учасники АТО.

     Концертну програму присвятили 71-й річниці визволення  від німецько-фашистських загарбників та в підтримку воїнів, учасників АТО.

    Захід зібрав військовослужбовців, хворих, медичних працівників та відвідувачів госпіталю. З величезною відповідальністю до підготовки благодійного концерту поставилися всі керівники, зокрема Підлісна О.П., Зрібняк О.А., Назаренко О.І. та їх  учасники театральні гуртки « Веселі нотки»,  « Джерельце».

 Під час концерту звучали військово-патріотичні пісні, окремі з них надзвичайно розчулювали глядачів, інші викликали почуття високого патріотизму та гордості за свій народ. Актуально прозвучали вірші у виконанні учасників театрального гуртка , додали піднесеного настрою хореографічні композиції.

   Військовослужбовцям та хворим діти подарували не тільки  хороший настрій та  концертну програму, а й  коровай Полтавського краю з словами Слава Україні! Героям Слава!

Завершився захід привітаннями та побажаннями добра і миру на нашійрідній українській землі. На згадку зробили колективне фото.

   З метою забезпечення особистої безпеки всіх учасників концертної програми  було прийнято рішення керівництвом Чорнухинського відділення поліції, Т.в.о. начальника  майора поліції Володимира Давиденка  про супровід дітей працівниками поліції до міста Києва. 

  Охорону забезпечувала інспектор поліції Любов Зінченко, слід зазначити, що даний захід пройшов без порушень. 

За матеріалами Чорнухинського ВП ГУНП в Полтавській області  

 

 

Як уникнути шахрайства по телефону

 

Графік прийому громадян керівним складом Чорнухинського ВП в ГУНП Полтавській області

 

Графік виїзних прийомів громадян у приміщеннях сільських  рад керівним складом Чорнухинського ВП ГУНП  в Полтавській області на 2016 рік

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Чорнухинське відділення поліції інформує: «Обережно шахрайство по банківським карткам» !

 

На даний час даний вид злочину є найбільш поширеним на території України. Жертвами шахраїв стають тисячі громадян. Виною тому довіра жертви і методи, що використовують шахраї.

Принцип «карткового» шахрайства побудований на методі «соціальної інженерії». Це означає, що шахрай прекрасно знає як увійти у довіру до майбутньої жертви, щоб отримати необхідну інформацію, і добре знайомий із політикою безпеки комерційних банків.

Шахрайство спрямоване на переказ грошей із рахунку жертви на рахунок шахрая.

 Варіант 1.

Потерпілий продає на інтернет - аукціоні річ (наприклад дитячий візок), яка йому вже не потрібна. Шахрай телефонує жертві і говорить про те, що зацікавлений у покупці цієї речі. Далі зловмисник говорить продавцеві, що він знаходиться у зоні АТО, і в населеному пункті, де він живе не працюють банкомати. Шахрай розповідає як йому потрібен візок, як він хоче його купити, після чого пропонує жертві варіант із оплатою за коляску, який полягає в тому, що жертва переведе кошти з рахунку «покупця» на свій за допомогою найближчого банкомату, де нібито є така опція, про яку мало хто знає. Продавець відправляється до банкомату і виконує все те, що йому говорить «покупець». Після проведення операції із рахунку продавця списуються всі гроші.

Чому так сталося? Тому-що не один банкомат не дозволяє перевести грошові кошти з чийогось рахунку на свій, а тільки відправити гроші зі свого.

Варіант 2.

Потерпілі мали намір придбати товар, використовуючи Інтернет, не перевіривши благонадійність продавця, здійснювали передоплату за товар, який так і не отримали.

Прості правила, яких потрібно дотримуватися, щоб не стати жертвою шахраїв:

• замовте окрему картку для розрахунків в Інтернеті. Поповнюйте її безпосередньо перед оплатою і рівно на ту суму, на яку буде здійснений платіж. Не розраховуйтесь своєю зарплатною або кредитною карткою.

• Остерігайтеся значно занижених цін на товар, який ви хочете купити.

• При проведенні оплати на банківський рахунок перевіряйте відповідність продавця реальному одержувачу грошових коштів.

• Здійсніть просту перевірку через пошук будь-якого браузера інформації про продавця, шляхом зазначення його мобільних телефонів, П.І.Б., номеру карткового рахунку.

Незважаючи на вище викладене перша ознака порядного продавця ― «накладний платіж», а тому намагайтесь здійснювати купівлю товарів через Інтернет тільки таким способом.

Варіант 3.

Використання сервісів онлайн-перекладів.

Зловмисники під виглядом купівлі товарів у потерпілих дізнаються їх номер карти, а після, за допомогою онлайн-сервісів переказів грошових коштів, перераховують гроші на картки інших банків.

Для здійснення таких операцій злочинцям необхідно отримати інформацію про термін дії карти і СVV код (код вказаний на картці), а також пароль підтвердження переказу грошей, які їм часто повідомляють самі потерпілі.

Як різновид цього варіанту злочинцями може використовуватися система грошових переказів, при вході в яку, за допомогою номера телефону потерпілого і отриманого від нього ж пароля, зловмисники можуть відправляти гроші з картки жертви.

Як з цим боротися? В даному випадку шахраї використовують той фактор, що людина, коли чує про те, що у нього хочуть купити річ вже починає думати як він буде використовувати отримані гроші і не сприймає подальшу інформацію. Насамперед, необхідно не виконувати дій, про які говорить «покупець», що, як показує практика, призводить до втрати усіх грошей на картковому рахунку. По-друге, не називати жодних кодів, паролів, які надходять на телефон, особам, які представляються співробітниками банку, ні під якими приводами.

При надходженні дзвінка від «працівника банку» необхідно передзвонити на «гарячу лінію» банківської установи з питанням про те, чи є якісь проблеми при здійсненні операцій із картою, а краще ― самому піти в найближче відділення банку, щоб з'ясувати, чому не зараховуються гроші на картку.

В цей же час НЕ БЕРІТЬ ТРУБКУ і НЕ ПЕРЕДЗВОНЮЙТЕ на невідомі номери.

 

«Обережно шахрайство по телефону!»

Шановні мешканці району! Попереджаємо вас про новоспечений вид шахрайств по телефону, які на сьогоднішній день досить поширені.
       Так, злочинці, досконало володіючи психологічними прийомами, телефонують громадянам і повідомляють, що їх близька людина потрапила в біду, а саме до відділу поліції. Відтак, пропонують родичам заплатити певну суму грошових коштів, щоб визволити рідну людину. До прикладу, зловмисники запевняють, що один із близьких родичів потрапив до поліції за вчинення кримінального проступку або вчинив ДТП. Для вирішення питання про не притягнення його до кримінальної відповідальності необхідно скинути певну суму грошей на платіжну картку або поповнити рахунок мобільного телефону, з якого дзвонять.

Чорнухинське ВП ГУНП в Полтавській області попереджає: якщо ви потрапили в таку ситуацію, то негайно звертайтеся по телефону 102 або ж до дільничного інспектора міліції з метою викриття шахраїв та документування їх злочинної діяльності.

Будьте уважними та обережними у розмовах з чужими людьми!

 

Начальник слідчого відділення Чорнухинського  відділення поліції Лохвицького відділу  ГУНП в Полтавській області 

капітан поліції Е.О. Мажуга.

 

 

 

p

center

Наверх ↑