Інформація Чорнухинського районного військового комісаріату

Версія для друкуВерсія для друку

                                                                                                                                                              ЗАТВЕРДЖУЮ

                                                                                                                                                          Військовий комісар

Полтавського обласного

військового комісаріату

                                                                                      полковник Д.А.ГУБСКИЙ

                                                                                           "10"  червня 2017 року

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

військового комісара Полтавського обласного військового комісара до офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри і перебувають на обліку військових комісаріатах Полтавської області

 

"Звертаюся до офіцерів запасу, які не проходили військової служби, що настав час виконати дану Вами військову присягу на вірність Українському народові і стати на захист територіальної цілісності та недоторканості держави, Прошу прибути до військових комісаріатів за місцем перебування на обліку і  уточнити свої облікові дані "

 

Військовий комісар

Полтавського обласного

військового комісаріату

полковник  Д.А. Губський

 

Не зменшуючи внеску інших силових структур, але ніхто сьогодні не заперечуватиме, що військовослужбовці Збройних Сили України несуть основний тягар по захисту наших східних кордонів та стримуванню російських диверсійно-розвідувальних та терористичних груп. Щодня знаходячись у надважких умовах, під постійними обстрілами наші військові міцно стоять на своїх позиціях не пропускаючи  тероризм на мирні землі.

Зважуючи на всебічну підтримку держави у питаннях забезпечення Збройних Сил України поступово але впевнено триває оновлення озброєння, техніки, змінюються принципи забезпечення військовослужбовців, створюються нові підрозділи – тобто армія щодня підвищує свою боєздатність і як наслідок на сьогодні військові частини бойового складу потребують кваліфікованого, свідомого та патріотично налаштованого особового складу особливо це стосується командирів – офіцерів.

Тому керівництвом Міністерства оборони України було прийнято рішення відновити такий вид служби, як військова служба за призовом осіб офіцерського складу. Це окремий вид військової служби, що регулюється Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 року, Указом Президента України від 10.12.2008 року «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України», найбільш детально це питання прописано в наказі Міністерства оборони України від 10.04.2009 року № 170 «Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України».

Військову службу за призовом осіб офіцерського складу впроваджено з метою допідготовки та перепідготовки офіцерів запасу за визначеними військовими спеціальностями, набуття ними практичного досвіду. Офіцери за призовом в обов’язковому порядку пройдуть тримісячну підготовку в навчальних центрах Збройних Сил України та після цього призначатимуться на первинні офіцерські посади до військових частин, які не беруть участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей. Ці офіцери не залучатимуться до сил АТО без їхньої особистої згоди та укладання відповідного контракту.

Військова служба за призовом офіцерів запасу є обов’язковою. Законодавець передбачив урахування декількох цензів: вікового, медичного тощо. Зокрема на військову службу за призовом осіб офіцерського складу можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс за програмою підготовки офіцерів запасу (закінчили військові кафедри), мають вищу освіту (не нижче бакалавра), яким присвоєне первинне офіцерське звання і які за результатами медичного огляду придатні до військової служби за станом здоров’я. Тим офіцерам запасу, які у будь-який спосіб намагатимуться уникнути призову не мають на те законних підстав загрожує притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом. Хочу зауважити, що призов здійснюватиметься на рівних засадах як для чоловіків, так і для жінок.

Це не контрактна служба, тобто контракт не підписується. Відповідно до чинного законодавства строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу становить 18 місяців. При цьому слід розуміти, що початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного військового комісаріату, а закінченням - день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

Тим офіцерам запасу, які з причин передбачених статтею 17 закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» не можуть проходити службу, рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату буде надаватися відстрочка, яка може бути - у зв’язку із сімейними обставинами, за станом здоров’я, для здобуття освіти, а також для продовження професійної діяльності.

Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Не останнє місце у строковій службі офіцера за призовом займатиме той факт, що відповідно до чинного законодавства офіцери-призовники виконують обов’язки і користуються правами, пільгами та видами забезпечення, передбаченими для осіб офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом. Зокрема відсутня відмінність у грошовому забезпеченні між офіцерами контрактниками і офіцерами за призовом, наприклад командир взводу зараз отримує 10 тис. грн. на місця, відповідно за 18 місяців отримає -180 тис. грн., як кажуть проста арифметика і це при тому, що держава забезпечує офіцера харчуванням, проживанням та відповідним військовим обмундируванням та спорядженням.

Шановні товаришу офіцери, закликаю бути вірним військовій присязі і виконати свій обов’язок перед батьківщиною, шляхом проходження військової служби та здійснення свого посильного внеску в обороноздатність держави.

 

Заступник військового комісара

по роботі з особовим складом 

та громадськістю 

підполковник  Е.М.БОРОДАЙ

 

 

 

 

 

12 травня проведене відкрите засідання Чутівської районної призовної комісії за участю  керівництва області та військового комісаріату.

 

              В Полтавській області продовжується весняна призовна компанія 2017 року.  

З понад 9-ти тисяч призовників призовним комісіями області відповідно до завдання, визначеного розпорядженням Кабінету Міністрів України (№185-р від 22.03.2017) необхідно призвати - 545 чол. На сьогодні вже 475 громадян віком з 20 до 27 років призвані на строкову військову службу та стали до лав Збройних Сил  та Національної гвардії України.

Виконання планового завдання з призову перебуває на постійному контролі у голови обласної призовної комісії - заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Пругла, який звернув увагу на важливість 100% виконання завдання та заслухав голів призовних комісій Карлівського, Гадяцького та інших районів.

Призов на строкову службу є  показником національно-патріотичних настроїв в тому чи іншому регіоні Полтавщини – зазначив у своєму зверненні військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату полковник Дмитро Губський. Так в деяких районах області систематично не виконується завдання а поряд у сусідньому районі завжди хлопці йдуть до війська охоче, з бажанням оволодіти військовими навичками. Наприклад вкрай низька робота у Лубенському, Чорнухинському, Карлівському, Гадяцькому районах та містах Полтава, Лубни. В той же час найбільше бажаючих проходити строкову службу з Машівського, Хорольского, Новосанжарського та Миргородського районів області. Основою причиною є недостатня увага та рівень залучення молоді до військово-патріотичного виховання. Основи виховання починаються з навчального закладу, які нажаль на сьогодні не можуть обладнати кімнати для зберігання навчальної зброї, смугу перешкод, навчального класу, що не дозволяє якісно проведити заняття з предмету основи захисту Вітчизни. Після закінчення начального закладу юнак повинен вже знати ким він буде служити снайпером, танкістом чи водієм із першим рішенням про призов бути готовим проходити військову службу.

В той же час на засіданні було зазначено, що поряд з свідомим розумінням юнаками виконати свій військовий обов’язок до призовників, які ухиляються від призову будуть вжиті заходи адміністративної та кримінальної відповідальності – ці питання взяв на контроль член обласної призовної комісії - заступник начальника Головного управління поліції в Полтавській області полковник поліції Віталій Альошкін. Питання організації медичного огляду та контролю за призовниками, які направлені для додаткового медичного обстеження та своєчасно його не завершили було доручено члену обласної призовної комісії – заступнику Директора департаменту охорони ОДА здоров'я Юрію Курилко.

Результатом засідання призовної комісії було вимога до голів призовних комісій, районних 9 міських) військових комісаріатів довести до молоді необхідність виконати свій військовий обов’язок, оволодіти військовими навиками, чесно та сумлінно відслужити встановлений термін. А ті хто всіма шляхами ухиляється від призовної комісії, чим порушує закон, займатимуться правоохоронні органи і зважуючи на прийнятий закон України "Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних" – ухиляння від призову матиме для них серйозні правові наслідки.

/sites/chornuhy.adm-pl.gov.ua/files/upload/dsc_0299.jpg

/sites/chornuhy.adm-pl.gov.ua/files/upload/dsc_0308.jpg

/sites/chornuhy.adm-pl.gov.ua/files/upload/dsc_0284.jpg

                 Заступник обласного військового комісара

по роботі з особовим складом підполковник                                                                         Е.М.БОРОДАЙ

 

 

Військова частина А3358 (База ремонту та евакуації автомобільної техніки м.Полтава)

 

73-й морський центр спеціальних операцій ССО ЗСУ

Миколаївська область, місто Очаків

 

1 ОКРЕМА ГВАРДІЙСЬКА ТАНКОВА БРИГАДА ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ «ПІВНІЧ»

 

 

Витяг з наказу військового комісара Чорнухинського районного військового комісаріату № 55  від 03.08.2016 р.  "Про черговий призов громадян України на строкову військову службу" 

 

 

Запрошують на навчання:

Вiйськовий iнститут Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка

 

Вiйськовий коледж сержантського складу Харкiвського унiверситету Повiтряних Сил

 

Вiйськово-юридичний факультет Нацiонального юридичного унiверситету iменi Ярослава Мудрого

 

ВІЙСЬКОВИЙ КОЛЕДЖ СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ  Військового інституту телекомунікацій та інформатизації 

 

ХарківськИЙ національнИЙ університет Повітряних Сил ім. І. Кожедуба

 

Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова 

 

Кафедра військової підготовки Івано-Франківського національного технічного  університету нафти і газу

 

Кафедра військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна

 

Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету “Одеська морська академія”

 

Кафедра військової підготовки Національного авіаційного університету

 

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

 

Військова академія (м. Одеса)

 

Кафедра військової підготовки Полтавського національного технічного університету імені Юрія  Кондратюка 

 

Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації

 

 

 

БОЙОВИЙ  БЮЛЕТЕНЬ № 25

 

25 червня, у 179-му навчально-тренувальному центрі військ зв’язку Збройних Сил України, яким командує полковник Ігор Міцюк, близько 500 військовослужбовців строкової служби цьогорічного весняного призову склали Присягу на вірність Українському народові.

Молодих воїнів привітали представники командування закладу, органів місцевої влади, духовенства та громадських організацій Полтавщини. Як повідомив заступник начальника НТЦ по роботі з особовим складом підполковник Юрій Кривонос, за сприяння голів районних держадміністрацій та військових комісарів на свято було запрошено допризовну молодь з усіх районів області з метою активізації військово-патріотичного виховання та популяризації військової служби.

— По закінченню курсу підготовки молоді воїни будуть розподілені по частинах та підрозділах, дислокованих в усіх регіонах держави. Сподіваємося, що перебування у нашому навчальному центрі підштовхне їх згодом до переходу на контрактну військову службу, тим більше, що у підрозділах вже є чимало звернень до командирів з цього приводу, — зазначив офіцер.

Після урочистої частини відбулась прес-конференція для засобів масової інформації за участю командування закладу. Крім того, начальник 179 НТЦ зустрівся з батьками молодих воїнів, дав ґрунтовні відповіді на запитання щодо характеру та особливостей проходження громадянами строкової служби та військової служби за контрактом. Гості свята мали змогу ознайомитись з умовами розміщення, харчування особового складу та матеріально-технічною базою Центру. Усі бажаючі також відвідали музей військ зв’язку Збройних Сил, що розташований на території частини.

 

 

Більш детальну інформацію  про проведення дня відкритих дверей у А0312 Селещина можна переглянути:

 

на Інтернет виданні  «Новини Полтавщини» (http://np.pl.ua/2016/06/na-poltavschyni-u-vijskovij-chastyni-a0312-provely-den-vidkrytyh-dverej-foto-video/, та інші)

Розміщено на веб-сайті ТРК ЛТАВА відео сюжет про умови служби військовослужбовця за контрактом за посиланням http://www.ltava.poltava.ua/news/7605/

 

Також на веб сайті студії «Місто» розміщений відео матеріал про на веб. ресурсі за посиланням: http://misto-tv.poltava.ua/news/novini/yak-sluzhitsya-v-armiyi-pokazali-prizovnikam-poltavskoyi-oblasti.html

 

Більш детальну інформацію  про проведення дня відкритих дверей у 179 об’єднаному навчально-тренувальному центрі військ зв’язку м. Полтава. Зокрема на веб - ресурсах:

 

(http://np.pl.ua/2016/06/novopryznachenyj-vojenkom-oblasti-vidvidav-den-vidkrytyh-dverej-vijskovoho-koledzhu-foto/).

 

Відео матеріал про військова присяга у 179 навчальному центру військ зв’язку м. Полтава «Строковиків до зони АТО не беруть» розміщено за посиланням: http://misto-tv.poltava.ua/news/novini/pivtisyachi-soldativ-popovnili-lavi-ukrayinskoyi-armiyi.html

Військовий  комісар Чорнухинського районного військового комісаріату підполковник  Д.В. Чернець.

 

 

Бойовий бюлетень оперативного командування "Північ" сухопутних військ Збройних Сил України (випуск № 19 за 20 травня 2016 року)

 

БОЙОВИЙ БЮЛЕТЕНЬ ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ «ПІВНІЧ» СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

 

ЗАПРОШУЄМО НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

 

        Якщо Ви бажаєте зробити військову кар’єру, проходження військової служби за контрактом у Збройних силах України - найоптимальніший варіант здійснення Вашої мрії.

      На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 40 років, а під час особливого періоду - до 60 років, які мають відповідну фізичну підготовку та пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

Грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну та умов проходження військової служби. Воно складається з окладів грошового утримання та додаткових видів грошового забезпечення.

     На сьогоднішній час грошове забезпечення осіб рядового, сержантського та старшинського складу становить від 7000 гривень.

Крім того:

- упровадження Урядом України з червня 2015 року (Постанова КМУ від 14.05.2015 №406) грошової винагороди військовослужбовцям військової служби за призовом під час мобілізації при вступі на військову службу за контрактом 10000-13000 грн;

- один раз на рік надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових проблем у розмірі місячного окладу грошового утримання;

- у разі відбуття в щорічну чергову відпустку виплачується грошова допомога на оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення;

- при переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50% місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї.

Соціально-правовий захист військовослужбовців, перспективи кар’єрного росту та переваги військової служби за контрактом:

- стабільне грошове забезпечення та поетапне його зростання;

- можливість кар’єрного зростання та отримання надбавки за професійну майстерність;

- можливість взяття участі у миротворчих операціях та інших заходах міжнародного військового співробітництва;

- право на безкоштовне отримання заочної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» (після закінчення терміну першого контракту);

- речове забезпечення у відповідності до визначених норм і термінів;

- безкоштовні обіди у робочі дні (або за бажанням отримання грошової компенсації у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду). Під час виконання заходів навчально-бойової підготовки у таборах та навчальних центрах - триразове харчування;

- отримання безоплатної кваліфікованої медичної допомоги у військово-медичних закладах охорони здоров’я військовослужбовцями та членами їх сімей;

- право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах Міністерства оборони України, але не більше одного разу на рік;

- можливість отримання безкоштовного житла за рахунок держави;

- щорічна відпустка зі збереженням грошового, матеріального забезпечення тривалістю від 30 до 45 календарних днів (в залежності від вислуги років);

- можливість отримання первинного офіцерського звання військовослужбовцями сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту;

- отримання права на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, за наявності трудового стажу 25 років і більше, із яких не менше, ніж 12 календарних років і 6 місяців, становить військова служба або служба в інших силових органах.

Військовослужбовці за контрактом мають можливість вільного пересування за межами військової частини у позаслужбовий час.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Оголошується набір на військову службу за контрактом в Збройні сили України. Гідне грошове забезпечення, можливість просування по службі та отримання вищої освіти за рахунок держави. Детальна інформація за адресою Чорнухинського РВК: смт. Чорнухи, вул. Мележика 1, тел. 5-13-01.

Військовий комісар Чорнухинського РВК підполковник  Д.В. ЧЕРНЕЦЬ

 

 

Відеоролик: "Захисти своїх! Підриши контракт!"

 

 

Наверх ↑