Інформація районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Версія для друкуВерсія для друку

 

Підсумки  роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за  перше півріччя 2015 року

 

        Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснює свою діяльність в контексті реалізації Законів України "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", "Про попередження насильства в сім'ї" та інших нормативних актів.

         Згідно штатного розпису в центрі соціальних служб  працює 9 працівників, з них – 4 – державні службовці та 5 фахівців із соціальної роботи, які охоплюють своєю роботою 5 сільських рад.

          Центр здійснював цілеспрямовану роботу по таких напрямках, як:

- здійснення соціального інспектування та супроводу сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі – сімей учасників антитерористичної операції та сімей вимушених переселенців із Донецької, Луганської областей та АР Крим;

-  соціальне супроводження прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу;

-  профілактична робота з неповнолітніми та особами, засудженими до покарань без позбавлення волі та звільненими з місць позбавлення волі, надання їм соціальних послуг;

-  соціальна робота з дітьми-сиротами та позбавленими батьківського піклування та особами із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

-  профілактично – просвітницька робота в навчальних та позашкільних закладах, центрі зайнятості.

      Таким чином, станом на 01.08.2015 року на обліку центру  перебуває 43 сімей (  80 дітей), які опинилися в складних життєвих обставинах. Складено  49 Актів оцінки потреб дитини та її сім'ї, в ході яких вивчено проблеми щодо задоволення потреб дитини. Всього надано 1715 соціальних послуг різних за видами. Інспектування проводилися за повідомленням суб’єктів соціальної роботи з сім'ями та виявлених фахівцями центру.

     За рішенням комісії з питань захисту дитини , яких проведено 5, соціальним супроводом охоплено  16  сімей (  28 неповнолітніх дітей), які опинилися в складних життєвих обставинах, яким надано  448    соціальних послуг різних за видами.

В результаті роботи знято   10  сімей (  15  неповнолітніх дітей) з позитивним результатом.

Під час злагодженої роботи працівників центру з відповідними суб’єктами соціальної роботи вирішувалися такі проблеми:

 • оформлення свідоцтва про народження дітей;
 • оформлення субсидії;
 • оформлення документів на отримання державних соціальних допомог;
 • оформлення документів на отримання пільгових пенсій;
 • оформлення реєстрації;
 • оформлення паспорта та інших документів;
 • оформлення пільг багатодітним родинам;
 • погашення боргів;
 • надання матеріальної та гуманітарної допомоги;
 • сприяння у взятті на облік в центр зайнятості;
 • сприяння у влаштуванні дітей до навчальних закладів;
 • покращення житлово-побутових умов сімей;
 • робота з вагітними жінками щодо обліку та медичного обстеження у жіночій консультації.

  Також проводилися інформаційні, психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні консультації з питань профілактики правопорушень злочинності, вживання алкоголю, тютюнопаління, туберкульозу, з попередження насильства в сім'ї, медичного обстеження та лікування дітей, оздоровлення дітей, їх догляду, виховання та розвитку, профорієнтаційні послуги, по захисту прав дітей, налагодженню стосунків в сім'ї, вирішувалися проблеми щодо навчання дітей та підлітків та інші.

До вирішення проблем сімей залучалися такі суб’єкти соціальної роботи:

 • органи місцевого самоврядування;
 • служба у справах дітей;
 • КМСД Чорнухинського РВУ МВС;
 • відділ освіти, молоді та спорту;
 • центр зайнятості;
 • центральна районна лікарня;
 • управління праці та соціального захисту населення;
 • управління пенсійного фонду в Чорнухинському районі;
 • управління юстиції.

2 сім'ї, в яких проживають 2 неповнолітніх, що скоїли злочин перебувають на обліку центру, як такі, що опинилися в  складних життєвих обставинах. З них 1 сім'я перебуває під соціальним супроводом. В ході соціальної роботи з неповнолітніми постійно проводиться роз’яснююча профілактична робота з метою недопущення скоєння повторних злочинів та з їх батьками щодо відповідального батьківства.

В зв’язку з проходженням військових дій в Донецькій та Луганській областях, ведеться робота з сім'ями та особами тимчасово вимушених переселенців.  За звітний період до центру звернулося 34 сімей, в них – 53 неповнолітніх дітей. Надавалися соціальні послуги щодо оформлення документів для виплати адресної допомоги, інших державних соціальних допомог, переоформлення пенсії, проходження медичного огляду та лікування, обліку в центрі зайнятості, працевлаштування, влаштування дітей до навчальних закладів, надання гуманітарної допомоги та інші. Всього надано 195 соціальних послуг.  

Всі діти із сімей  переселенців та сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах були запрошені на районне  свято до Міжнародного дня захисту дітей, отримали подарунки. 11 дітей переселенців охоплено різними видами оздоровлення.

В районі функціонують 4 прийомні сім'ї, в яких проживають 5 неповнолітніх прийомних дітей та один дитячий будинок сімейного типу, в якому проживають та виховуються 7 неповнолітніх дітей, позбавлених батьківського піклування. В ході соціального супроводження членам сімей надано 229 соціальних послуг. Індивідуальні консультації надавалися з питань навчання, розвитку та виховання дітей, організації дозвілля, оздоровлення дітей, налагодження позитивних стосунків у сім'ї, медичних послуг, спілкування з однолітками, профорієнтації та інші.

  В усіх прийомних сім'ях та ДБСТ забезпечуються належні умови для утримання, навчання, виховання та розвитку дітей.

Відповідно зо Закону України "Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції" районний центр СССДМ проводить оцінку потреб сімей учасників АТО з метою вивчення їх проблем та визначення  видів соціальної допомоги, яких вони потребують, надання демобілізованим психологічної допомоги. Таким чином, проведена оцінка потреб  сімей 4 демобілізованих. Сім'ям надано 48 соціальних послуг різних за видами, серед яких роз’яснення Дорожньої карти щодо надання державних гарантій учасникам бойових дій, які брали участь в АТО. Оздоровлено в ОТ "Світанок" (с.Городище) 2 дітей одного демобілізованого та 1 дитину загиблого учасника АТО за рахунок бюджетних коштів. Надано 18 психологічних послуг учасникам АТО з соціальної адаптації та емоційної підтримки.

З метою запобігання відмовам від новонароджених дітей, забезпечення психологічної та соціальної підтримки вагітних жінок та жінок, які народили дитину, відповідальним спеціалістом центру проводиться робота з вагітними жінками та їх сім'ями. Протягом І-шого півріччя проводилася  робота  з 2 вагітними жінками. Відмов від новонароджених дітей не було.

З метою профілактики негативних явищ, запобігання правопорушенням і злочинності серед дітей та молоді, правового захисту дітей, формування здорового способу життя, недопущення насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми, профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу та інфекцій, які передаються статевим шляхом проведено 16 заходів, якими охоплено 448 осіб з числа учнівської молоді та безробітних.

Одним з основних напрямків профілактичної роботи центру є надання соціальних послуг неповнолітнім та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі чи звільнені з місць позбавлення волі. За звітний період надано  59 соціальних послуг 10 особам  з числа молоді та  22   послуги  2  неповнолітнім, які засуджені до покарань без позбавлення волі.   

Беремо участь у проведенні профілактичних рейдів з метою перевірки дотримання графіку роботи розважальних закладів району, недопущення перебування неповнолітніх в пізній вечірній час без нагляду дорослих, продаж їм тютюнових та алкогольних напоїв. В ході рейдів з працівниками міліції було виявлено 1 випадок продажу тютюнових та алкогольних виробів неповнолітнім, за що продавців торгівельного закладу притягнуто до адміністративної відповідальності та 1 випадок – продаж неповнолітньому пива та 1 випадок споєння 2 неповнолітніх алкогольними напоями. Складено адмінпротоколи.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" із змінами, центром здійснюється контроль за цільовим використанням допомоги при народженні дитини і створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей. У І півріччі 2015 року проведено 64 перевірки цільового використання виплати допомоги при народженні дитини. Порушень не виявлено.

 

Директор центру  С.Г.Приймак.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наверх ↑