КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД “ЧОРНУХИНСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Про діяльність комунального закладу «Чорнухинський центр  первинної  медико-санітарної  допомоги»  в 2017 році

В ході реформування первинної ланки медицини району  в 2017 році на потреби ЦПМСД була виділена медична субвенція в розмірі – 3041,7  тис.грн. Також були залучені кошти спецфонду – 434,6  тис.грн. та кошти селищної та сільських рад в розмірі  – 480  тис.грн. Районний бюджет – 1285,6 тис. грн.

В 2017 році був проведений капітальний ремонт Галявського ФАПу на суму –74,4 тис.грн. та поточний ремонт Хейлівщинського ФАПу на суму –160 тис.грн. Для Куріньківського ФАПу придбано меблів  (2 шафи, кушетка) на суму 20 тис.грн. Проведено капітальний ремонт східців в дитячу консультацію на суму – 15 тис.грн.

Проведено заходи по енергозбереженню – заміна вікон, дверей на ФАПах в Богодарівка, Піски-Удайські, Мокіївка, Постав-Мука, Сухоносівка. Замінені старі холодильники на ФАПах і АЗПСМ в селах Білоусівка, Луговики, Богодарівка, Хейлівщина.

За кошти сільських рад для ФАПів та АЗПСМ  закуплені:

-  медикаменти на суму 99,5 тис.грн.;

-  3 сучасних електрокардіографи Юкард 100 – з модулем телеметрії,  загальною вартістю – 164 тис.грн.;

-  7 вогнегасників на ФАПи  та 4 вогнегасника в автомобілі;

-  8 принтерів, 2 ноутбуки, 4 персональні комп`ютери;

-  6  сумок-укладок для сімейних лікарів вартістю 10 тис.грн.  кожна (до їх складу входить отоофтальмоскоп, сфігмоманометр, глюкометр з набором тест-полосок, скальпель, шпателі, ножиці, джгути кровозупинні, ліхтарик, молоточок неврологічний, пінцети, язикотримач, зонд шлунковий та інше);

-  ваги, ростоміри.

Все це необхідне для роботи обладнання на суму понад 200 тис. грн. було придбане  за кошти  районного та сільських  бюджетів.

В КЗ «Чорнухинський ЦПМСД» всі сімейні лікарі забезпечені персональними комп`ютерами, в реєстратурі теж є ПК. До  мережі інтернет підключені всі ПК Чорнухинської АЗПСМ. В найближчий час будуть підключені до мережі інтернет і сільські АЗПСМ, медицина району перейде на електронний документообіг.

Всі сімейні лікарі мають електронний цифровий підпис. Червоний реєстр пацієнтів складений на 100%. Лікарі вже можуть укладати декларації з пацієнтами та реєструвати «зелений реєстр». Старт програми по укладанню договорів призначено на 01.04.2018 року.

По програмі імунопрофілактики на КЗ «Чорнухинський ЦПМСД» з районного бюджету в 2017 році було виділено 15 тис.грн., на які було закуплено вакцину для профілактики грипу «Ваксігрип». По програмі боротьби з туберкульозом з районного бюджету було виділено 25 тис.грн. На них було закуплено 1158  доз туберкуліну.

По програмі «Доступні ліки» на Чорнухинський район виділено 225,3 тис.грн. Виписано 4870 рецептів. З 10.12.2017 р. програма призупинена в звязку повним використанням коштів. Станом на 22.12.2017 р. відшкодовано аптечним закладам 225,3 тис.грн.

По програмі реабілітації дітей-інвалідів закуплено 1627 підгузників на суму 12 тис.грн.

За кошти Світового Банку отримали 4 дефібрілятори, 5 ДМАТів, які активовані і працюють.

В 2017 році господарським методом проведено ремонт тренінгового класу для медпрацівників КЗ «Чорнухинський ЦПМСД», де будуть проводитись тренінгові заняття в онлайн формі та  семінарські заняття з медпрацівниками.  За кошти Світового Банку для тренінгового класу придбано:

компютерну техніку  – монітор, системний блок, мишку, клавіатуру, джерело безперебійного живлення АРС ВС 650 – RSX 761, IP – камеру TPLinkNC 250, проектор «ACER» , акустичну систему «Genius» , шафу для одягу , шафу для зберігання муляжів, муляжі, системи для катетеризації центральної та периферичних вен, стільці, столи, БФП «SAMSUNG», мультимедійні дошки, екран та інше.