Територіальний центр соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) Чорнухинського району інформує

Версія для друкуВерсія для друку

 

 

01.12.2016 року в залі засідань Чорнухинської райдержадміністрації відбулися збори соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

В роботі зборів взяла участь заступник начальника відділу Чорнухинського бюро правової допомоги Шульга Жанна Анатоліївна, яка ознайомила соціальних робітників з роботою свого відділу та роздала буклети для розповсюдження інформації по селах району, а саме серед найбільш вразливих верств населення.

Психолог відділення денного перебування Порохня Лариса Андріївна проаналізувала результати тестування соціальних робітників на тему « Синдром емоційного вигорання».

Виступила Голова профспілкового комітету територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) територіального центру Зленко Ніна Петрівна, а також директор Шацька Наталя Борисівна та завідувач відділення соціальної допомоги вдома Наконешна Тамара Степанівна по робочих питаннях відділення.

30 вересня 2016 року в с.Ковалі  територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району було організовано та проведено концерт, приурочений до Міжнародного дня людей похилого віку, за участю ансамблю «Чебреці». Люди літнього віку переглянули творчу виставку робіт гуртків «Умілі ручки» та «Творча майстерня». 

27 вересня 2016 року відбулось відкриття Хресто-Воздвиженської православної церкви в с.Скибенці, після якого  територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району було організовано та проведено концерт, приурочений до Міжнародного дня людей похилого віку, за участю ансамблю «Чебреці». 

26 вересня 2016 року під час виїзного прийому до с.Мокиївка та с.Піски-Удайські перукар відділення організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району  надавав послуги літнім людям даної сільської ради.

 

 

19 серпня 2016 року територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району організував та провів екскурсійну поїздку на Сорочинський ярмарок, де люди літнього віку мали змогу переглянути різноманітну концертну програму, доторкнутись до українських звичаїв та традицій та купити сувенірів.

 

 

 

21 червня 2016 року на занятті групи активності «Умілі ручки» відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району  відбувся показ майстер-класу по вишивці картини бісером.

 

 

 

14 червня 2016 року спеціалісти відділення соціально-побутової адаптації соціальний педагог та медична сестра здійснили виїзний прийом до с.Галяво, де надали інформаційні послуги особам літнього віку та особам з особливими потребами.

 

13 червня 2016 року відбулось заняття групи активності «Умілі ручки»  відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району на якому майстер хенд мейду Лариса Порохня навчала присутніх літніх людей виготовляти намисто із пувиць.

Медична сестра відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району  надає послуги по вимірюванню артеріального тиску та рівня цукру в крові літнім людям та особам з особливими потребами нашого району.

 

 

 

6 червня 2016 року відбулось заняття групи активності «Умілі ручки»  відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району на якому було продовжено навчання вишивці «французьким вузликом» середини для соняшника та переглядали майстер-клас по виготовленню броші із замка.

 

 

 

 

30 травня 2016 року відбулось заняття групи активності «Умілі ручки»  відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району на якому люди літнього віку продовжували виготовляти соняшник із атласних стрічок в техніці канзаші та вишивали хрестиком.

 

 

 

26 травня 2016 року працівники відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району взяли участь у відзначенні Дня вишиванки на якому презентувало виставку робіт своїх колег та провели майстер-клас по виготовленню намиста в техніці «воздушка».

 

23 травня 2016 року відбулось заняття групи активності «Умілі ручки» на якому Лариса Порохня завідувач відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району допомагала присутнім вдосконалювати навички у виготовленні соняшника із атласних стрічок в техніці канзаші та виготовленню намиста.

 

12  травня 2016р.у залі РДА  відбулися збори  колективу  Чорнухинського районного територіального центру cоціального обслуговування (надання соціальних послуг), на яких були присутні начальник управління  соціального захисту населення,  директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), завідувач відділення  організації надання адресної натуральної та грошової допомоги,   завідувач відділення соціальної допомоги вдома,  заступник завідувача відділення , соціальний працівник та  30  соціальних  робітники.

     Начальник управління праці та соціального захисту населення Чорнухинської  райдержадміністрації Молдован О.В.  розповів  щодо  нового порядку  оформлення  житлових субсидій, який  розпочав діяти  з травня  цього року, та наголосив  на важливості  вирішення  поставленого  завдання  за участю соціальних робітників.

     Директор територіального центру Шацька Н.Б., ознайомила  працівників з Державним стандартом стаціонарного  догляду  за особами, які  втратили  здатність до самообслуговування  чи  набули  такої здатності, який затверджений наказом Мінсоцполітики від 29.02.2016р. № 198, зареєстрованим в Мін»юсті від  23.03.2016 за № 432/28562.

      Завідувач відділення  організації надання  адресної натуральної та грошової  допомоги  Савченко А.В. провів навчання  щодо проведення  оплати   рахунків  через Приват Банк  підопічних   відділення  соціальної допомоги  вдома  за платні послуги.

  Завідувач відділення соціальної допомоги вдома Наконешна Т.С.  наголосила щодо обов’язкового оформлення субсидій на тверде паливо і скраплений газ для одиноких громадян,  які перебувають на обслуговуванні.

   Також обговорено ряд питань, які стосуються соціально–побутового обслуговування одиноких громадян,  наголошено  про стан оформлення особових справ громадян похилого віку, інвалідів, хворих осіб, які знаходяться у складних життєвих обставинах. 

 

"Ми працюємо заради добра"

З давніх часів благодійність утвердилася в традиціях нашого народу. Цілком природнім вважалося допомогти знедоленому, поділитися шматком хліба, захистити старість і немічність.

Надання соціальних послуг незахищеним верствам населення, а саме людям похилого віку та інвалідам є головним завданням яке здійснює Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району.  Наша робота спрямована на раннє виявлення та задоволення потреб населення району у високоякісних соціальних послугах, забезпечення їх адресності та доступності.

 В територіальному центрі на сьогодні діє  п’ять відділень:

відділення соціальної допомоги вдома;

відділення соціально-медичних послуг;

 відділення соціально-побутової адаптації;

відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;

відділення «соціальний офіс».

Територіальний центр забезпечує здійснення своїми структурними підрозділами надання соціальних послуг:

   - громадянам похилого віку, інвалідам, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

   - громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

Територіальний центр може надавати платні соціальні послуги громадянам, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Тарифи на платні соціальні послуги встановлюються територіальним центром відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.04.2005 року № 268.

У  сфері  надання  соціальних  послуг  триває масштабна  реформа,  яка передбачає суттєві зміни в організації роботи соціальних служб. Змінюється характер відносин з отримувачами соціальних послуг, працівниками, партнерами та іншими зацікавленими сторонами, приймаються нові документи, що регулюють зміст і процедури цих відносин.

Хотілося б відзначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 р. № 1093 було внесено зміни до  постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р.   № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)». Даними змінами передбачено об'єднання в один структурний підрозділ відділення соціально-медичних послуг та відділення соціально-побутової адаптації та  створення на їх базі відділення денного перебування.  На даний час проводиться робота щодо приведення нормативних документів територіального центру   у відповідність до чинного законодавства. А саме вносяться зміни до положення про територіальний центр  соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району.

Працівники терцентру не тільки за службовими обов’язками, але й за покликом серця піклуються про літніх людей та інвалідів. Завдяки їхній турботі літні люди отримують надію на майбутнє, відчувають себе повноцінними, повноправними членами суспільства. Щодня працівники приходять на допомогу, проявляють співчуття і терпіння, розділяють їх біль забуваючи про власні проблеми.

За більш детальною інформацією стосовно переліку соціальних послуг, порядку та умов здійснення соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в структурних підрозділах Територіального центру звертатись за телефоном -  (05340) 51337.

 

Наверх ↑