Відділення виконавчої дирекції Фонду ССНВ у Лохвицькому районі

Навіть у складних умовах професійно виконуємо свої обов’язки

Для відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Лохвицькому  районі Полтавської області 2016 рік видався досить продуктивним. Активно велася робота, направлена на захист людини праці, її здоров'я, в повному обсязі виконувалися посадові обов'язки всіма працівниками  відділення.

У 2016 році проводилася робота із забезпечення прав застрахованих (членів їх сімей) на відшкодування шкоди внаслідок нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві. Так, за 2016 рік відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, по Лохвицькому та Чорнухинському   районах, забезпечено проведення страхових виплат понад 150 потерпілим та членам їх сімей на суму 3,2 млн. грн. і заявами тимчасово переміщених 35 осіб  виплачено 1,7 млн. грн.

Працівниками відділення виконавчої дирекції Фонду багато  уваги приділяється проведенню профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих  і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих осіб, викликаних умовами праці. Упродовж  всього 2016 року по Полтавській області, в порівнянні з 2015 роком,  рівень виробничого травматизму мав стійку тенденцію до зниження, на 10 нещасних випадків та на 4 травмованих особи.

Аналіз стану виробничого травматизму та професійних захворювань за 2016 рік показав, що протягом  даного періоду на підприємствах страхувальників Полтавської області допущено 162 страхових нещасних випадків на виробництві, під час яких було травмовано 169 працівників, із яких 13 осіб загинули.

Найбільше страхових нещасних випадків було зареєстровано потягом  поточного року на підприємствах страхувальників м. Полтави (49, травмовано 54 особи ) та м. Кременчука (35, травмовано 35 особи, із них 2-смертельних).

В той же час  без випадків загибелі працівників на робочих місцях спрацювали підприємства страхувальників, які розміщені на території 20  районів нашої області, а на території 3 районів області, в тім числі Чорнухинського, протягом 2016 року  взагалі  не було зафіксовано випадків виробничого травматизму.

З метою запобігання нещасним випадкам на виробництві відділенням Фонду  серед підприємств страхувальників   постійно проводяться необхідні профілактичні заходи, а саме:

- працівники відділення  протягом 2016 року 41 раз приймали участь у проведенні навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою на підприємствах страхувальників загальною кількістю слухачів - 740 чол.;

- також приймалася участь у проведенні 12 нарад та 2 семінарів, 2-ох «круглих столів» по різних питаннях із профілактики виробничого травматизму;

- надавалася методична допомога у  опрацюванні та впровадженні  системи управління охороною праці та у розробленні профілактичних  заходів для попередження виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві на 24 підприємствах страхувальників;

- надано 125 консультації підприємствам, установам та організаціям  з   питань профілактики виробничого травматизму та організації роботи з охорони праці;

- відділенням Фонду ініційовано проведення засідання комісій з охорони праці   на 19 підприємствах страхувальників ;

- розповсюджено 175  найменування  різноманітних нормативних актів по охороні праці серед страхувальників;

- приймалася участь у розробленні нормативних актів з охорони праці на 24 підприємствах страхувальників;

- підготовлені до друку та опубліковані 17 статей в  районних засобах масової інформації (районних газетах «Зоря», «Нова праця» та тижневику «Лохвицький край»)  та 13 виступів по Чорнухинському радіомовленню на різну тематику;

- також розроблено та розповсюджувалися серед страхувальників 12  інформаційних бюлетенів відділення на тему: «Безпека праці».

Незважаючи на завантаженість, працівники  відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Лохвицькому  районі Полтавської області плідно працюють і працюватимуть надалі над розробленням і реалізацією заходів щодо профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, медичної, професійної та соціальної реабілітації потерпілих на виробництві, відшкодування матеріальної та моральної шкоди потерпілим і членам їх сімей.

Заступник начальника

ВВД Фонду ССНВ

у Лохвицькому районі                                                                        М.П.Педченко