75-а річниця вигнання нацистських окупантів із України

Версія для друкуВерсія для друку

 

  1. 75-а річниця вигнання нацистських  окупантів із України

 

Вітчизняна історія переповнена боротьбою. Українці  не раз боролися за виживання, за свою мову та за свою землю.

Але друга світова війна – одна з найбільших трагедій людства ХХ століття, під час якої загинули мільйони українців. Адже наша земля, в тому числі й  Чорнухинський район  був ареною запеклих бойових дій в 1941 році.

В 2019  році  виповнюється 75 років з Дня вигнання нациських загарбників з  України. Тож  в  цей  день вшановується подвиг визволителів України.

Битва  за український кордон  була   жорстокою. Фашисти не хотіли відступати та влаштовували  контрнаступи.

28 жовтня 1944 року був визволений найзахідніший регіон України – Закарпаття. Тому саме цю дату визначено Указом Президента від 20 жовтня 2009 року як День визволення України від німецько-фашистських загарбників.

В  боях  за  визволення  України  втрати були досить великими з обох сторін. За мирне небо над  Україною було сплачено надзвичайно високу і страшну ціну – близько 9 мільйонів життів наших співвітчизників.

Ми по праву пишаємося ратним подвигом солдатів і офіцерів – вихідців з України, які воювали з ворогом у складі армій країн Антигітлерівської коаліції, а також партизанів і підпільників, учасників національно-визвольного руху та Руху Опору у багатьох європейських країнах. Внесок українського народу у загальну перемогу вагомий, беззаперечний і священний.

 

Начальник  архівного  відділу                                            Л.А.Сердюк

 

Наверх ↑