Незалежна держава

Версія для друкуВерсія для друку

Незалежна  держава

 

День  незалежності – найважливіше національне  свято в  більшості країн світу. Не є  винятком і  Україна: 24 серпня є головним  державним  святом.

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Незалежність українців це результат  боротьби не  одного  покоління. Багато  українців народилося вже за  часів  незалежної України і  момент  розпаду  Радянського  Союзу для них далекий і  невідомий. Для них це  вже  історія.

 Історія України - це шлях до Незалежності, шлях, на якому кожна подія - це крок до мрії.

         Українці завжди  прагнули вільно  жити, сповідувати  свої  традиції  та  звичаї. Протягом століть  вони мріяли про незалежність, віддавали всі свої сили й прагнення в ім'я цієї мети, боролися  за  незалежність  своєї землі, яка  часто страждала від посягань загарбників і в різні періоди входила до складу різноманітних держав.

Одним із  кроків до незалежності можна вважати прийняття Декларації про державний суверенітет України, яка була прийнята Верховною радою УРСР 16 липня 1990 року.

Декларація хоч і не проголошувала незалежність України, але  визначала те, що Україна є суверенною національною державою, її суверенітет поширюється на всю територію країни та на всі сфери українського суспільства. Хоч Україна за результатами проголошення декларації про державний суверенітет і залишалася у складі СРСР, цей документ мав дуже велике значення. Його значення полягало насамперед у тому, що він продемонстрував волю українського народу до незалежності.

 Проголошення незалежності 24 серпня 1991 року стало своєрідною точкою  відліку нового  етапу історії України.

         Отримавши  незалежність, українці  продовжують боронити    кордони своєї держави. Але  віра про  краще  майбутнє окриляє  на  нові  звершення, на  нові добрі починання, в  ім’я соборної незалежної демократичної процвітаючої  України.

 

 

Начальник  архівного  відділу                          Л.А.Сердюк

 

 

Наверх ↑