Реалізація і захист прав людини в діяльності Лохвицького об”єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області

В рамках проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права, Лохвицьке  об”єднане управління Пенсійного фонду України  Полтавської області інформує суспільство про реалізацію та захист прав людини в у сфері діяльності управління.

Так, одним із основних напрямків по реалізації та захисту прав людини та громадянина в діяльності управління являється забезпечення прав громадян, закріплених ст.46 Конституції України, а саме право на соціальний захист, яке включає в себе право на матеріальне забезпечення їх в випадках повної або часткової втрати працездатності, втрати годувальника та в старості.

Реалізація цього права здійснюється шляхом призначення та виплати відповідних видів пенсій. Протягом 11 місяців 2017 р. спеціалістами  Чорнухинського сектору призначення та перерахунку пенсій  призначено 132 нові пенсії, 1 особі встановлена пенсія за особливі заслуги перед Україною, 72 працюючим пенсіонерам проведені індивідуальні перерахунки виплат з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення або попереднього перерахунку пенсій.

Ще одним важливим конституційним правом громадянина, реалізацією якого також займається управління, являється право громадян на звернення в органи державної влади та місцевого самоврядування щодо отримання відповідної інформації.

Статтею 64 Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ( далі – Закон ) визначено, що органи Пенсійного фонду зобов’язані надавати безоплатно страхувальникам і застрахованим особам в усній та письмовій формі, а також через засоби масової інформації консультації з питань застосування законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, роз’яснювати їхні права, обов’язки та відповідальність, порядок сплати єдиного соціального внеску, заповнення звітності, а також інші питання у відповідності до цього Закону.

Крім того, таке право надано громадянам Законами України « Про звернення громадян», « Про інформацію» та “ Про публічну інформацію”. Протягом 11 місяців 2017 року на прийом до керівництва та спеціалістів управління звернулось 6564 громадян.Також, з метою покращення обслуговування громадян управлінням здійснюються виїзні прийоми, під час яких було прийнято 83 особи, на «гарячу лінію» звернулось 912 громадян . На всі звернення спеціалісти управління намагаються надати найбільш повну інформацію. Крім цього, в управлінні працює «гаряча» телефонна лінія, зателефонувавши на яку громадяни також можуть поставити питання, що їх хвилюють. Регулярно здійснюються публікації в пресі, проводяться семінари, зустрічі з представниками ветеранської організації.

Також, починаючи з 2013 року  і по даний час в управлінні як у відділенні Лохвицькому, так і в Чорнухинському проводиться прийом громадян за принципом “Єдиного вікна”. Кожного громадянина, який має бажання звернутися до спеціалістів управління щодо отримання різного роду консультацій чи  з заявою щодо призначення або перерахунку пенсій чекаємо в кабінеті № 1 « Громадська приймальня».

Відповідно ст.103 Закону такий нагляд здійснюється уповноваженими державними органами. Так, за дотриманням норм вказаного Закону відносно призначення (перерахунку) і виплати пенсій в солідарній системі та щодо взаємодії Пенсійного фонду з фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування державне регулювання та нагляд здійснюється Міністерством праці та соціальної політики і його територіальними органами; відносно цільового використання коштів Пенсійного фонду – контрольно-ревізійним управлінням ГУ в Полтавській області та Рахунковою палатою.

На завершення необхідно відзначити, що реалізації і захисту прав людини і громадянина в Лохвицькому об”єднаному управлінні ПФУ Полтавської області приділяється особлива увага, поскільки утвердження та забезпечення прав та свобод людини і громадянина являється головним обов’язком нашої держави.

Головний спеціаліст юрисконсульт

Лохвицького об”єднаного управління                                             В.І. Литвин