Щодо охорони лісу від незаконних рубок та відповідальність за їх вчинення

Щодо охорони лісу від незаконних рубок та відповідальність за їх вчинення

Відповідно до діючого в Україні законодавства незаконна порубка полягає у рубці дерев та чагарників без спеціального дозволу  або з порушенням встановлених правил рубок.

За незаконну порубку відповідно до статті 65 кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення на правопорушника штрафу у розмірі від 85 до 170 гривень.

Окрім цього, відповідно до статті 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» застосування заходів адмін- відповідальності не звільняє від обов’язку компенсації шкоди, що була заподіяна внаслідок незаконної рубки.

Шкода заподіяна лісовому господарству незаконною порубкою дерев у кожному окремому випадку визначається відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди заподіяної лісовому господарству підприємствами, установами, організаціями, громадянами незаконною рубкою і пошкодження дерев і чагарників до ступеня припинення росту» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року №665.

Забезпечення охорони лісу від незаконних рубок, притягнення  правопорушника до відповідальності  згідно закону покладено на державну лісову охорону, що діє в складі Державного підприємства «Пирятинське лісове господарство».

За посадою до складу державної лісової охорони входять: директор підприємства, головний лісничий, начальник відділу лісового господарства, інженери лісового господарства, лісничі, помічники лісничих, майстри лісу. Всього особовий склад державної лісової охорони ДП «Пирятинське лісове господарство» налічує 32 чоловіки.

Усі ліси, що перебувають під охороною ДП «Пирятинський лісгосп», розташовані на території 4-х адміністративних районів: Пирятинського, Гребінківського, Чорнухинського, Лохвицького. Загальна площа держлісгоспу складає 20200 га.

Працівниками державної лісової охорони було складено 4 протоколи, по факту незаконної рубки дерев, а саме:

Пирятинське лісництво, в кварталі 78 виділ 4, порода акація біла, зрубано 13 шт. дерев, сума штрафу накладеного на порушника – 85 грн, сума збитку склала 3086,77 грн.

Чорнухинське лісництво – зрубані новорічні ялинки загальною кубомасою 0,034 м3 на суму 453,99 грн. Сума штрафу на порушника – 85 грн.

Пирятинське лісництво – зрубані новорічні ялинки, в урочищі «Окіп-кути» загальною масою 0,034 м3, сума збитку 453,99 грн, сума штрафу на порушника – 85 грн.

Лохвицьке лісництво, квартал 37, урочище «Городище» зрубано 11 шт. дерев акації білі, загальною масою 10,0 м3, сума збитку склала 108 685 грн.

Матеріали передані в Лохвицьку прокуратуру для відкриття кримінальної справи.

Враховуючи вищевикладене, ДП «Пирятинське лісове господарство»  просить громадян дотримуватись встановлених правил поведінки у лісі та не вчиняти протиправних дій. Додатково просимо громадян не залишатись байдужими у питанні збереження лісу від незаконних рубок дерев та повідомляти про відомі факти порубки і осіб, що їх вчинили по тел. 2-15-26.

Анатолій Дащенко, в. о. інженера охорони і захисту лісу ДП «Пирятинський лісгосп»